cos

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku do uczestnictwa w aDniach Otwartych, które potrwają od 8 do 13 kwietnia 2019.

Zapoznaj się bliżej ze strukturą kampusu podczas oprowadzania po uczelni.

Poznaj nas podczas prób otwartych, koncertów i lekcji indywidualnych, grupowych oraz warsztatów.

Spróbuj swoich sił podczas próbnych egzaminów wstępnych, konsultacji, a także masterclass z profesorami z Włoch, Czech, Francji oraz Belgii.

Podziel się z nami swoimi wrażeniami podczas panelu dyskusyjnego.

Pytaj nas o co tylko chcesz!

 

 

Szczegółowe harmonogramy aDni Otwartych na poszczególnych Wydziałach znajdziesz w poniższych linkach:

 

 

W programie:
MasterClass z profesorami z zagranicy / Konsultacje / Zajęcia indywidualne oraz grupowe / Lekcje otwarte / Próby otwarte / Warsztaty / Próbne egzaminy wstępne / Panel dyskusyjny / Wykład / Oprowadzanie po uczelni / Koncerty

 

Wydarzenia towarzyszące (po szczegóły kliknij w dane wydarzenie):

WYSTAWA
8-13.04 / PONIEDZIAŁEK-SOBOTA
Foyer Sali Koncertowej w żółtym budynku aMuz
„100 lat Niepodległości | 100 lat Niepodległej Kultury | 1918 – 2018”

 

WYKŁAD
8.04 / PONIEDZIAŁEK
g. 13:00, Sala Senatu w budynku czerwonym
WŁOSI W GDAŃSKU
Eugenio Becherucci – „The contemporary guitar”

 

KONKURS
9.04 / WTOREK
g. 10:00-15:00, Sale S2 i 308 w budynku żółtym aMuz
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego

 

PANEL DYSKUSYJNY
10.04 / ŚRODA
g. 16:00-18:00, Aula Koncertowa w budynku czerwonym aMuz
„Wartości kształcenia muzyki kameralnej we wszystkich stopniach muzycznej edukacji”

 

WARSZTATY
8.04 / PONIEDZIAŁEK
g. 12:00-13:30, Sala 414 w budynku czerwonym aMuz
Warsztaty muzyki elektroakustycznej: Dariusz Mazurowski

 

KURSY MISTRZOWSKIE
8-9.04 / PONIEDZIAŁEK-WTOREK
Sala 211 w budynku czerwonym aMuz
Kurs mistrzowski dla altowiolistów: prof. Tasso Adamopoulos (Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Lyon/Francja)

8-10.04 / PONIEDZIAŁEK-ŚRODA
Sala Senatu w budynku czerwonym aMuz
Kurs mistrzowski dla skrzypków: prof. Thanos Adamopoulos (Konserwatorium Królewskie w Brukseli)

8-12.04 / PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
WŁOSI W GDAŃSKU w ramach Programu Erasmus +:
9-10.04: Eugenio Becherucci – gitara
9-11.04: Nicola Oteri – gitara
9-11.04: Gianfranco Brundo – saksofon i zespoły kameralne

11-12.04 / CZWARTEK-PIĄTEK
g. 11:00-13:00, Sala 16 w budynku czerwonym aMuz
Kurs perkusyjny w ramach Programu Erasmus+: OK Percussion Duo. Martin Opršál – Martin Kleibl (Brno/Czechy)

11.04 / CZWARTEK
g. 13:30-16:30, Sala Senatu w budynku czerwonym aMuz
Kurs mistrzowski dla zespołów smyczkowych z klawesynem: prof. Aureliusz Goliński (Arte dei Suonatori, Królewskie Konserwatorium Muzyczne w Kopenhadze)

 

KONCERTY
8.04 / PONIEDZIAŁEK
g. 18:00, Sala Koncertowa w budynku żółtym aMuz
Koncert Orkiestry Kameralnej PRO MUSICA NOVA

g. 18:00, Aula Koncertowa w budynku czerwonym aMuz
Koncert Pedagogów Katedry Fortepianu

g. 18:00, Sala Kameralna S2 w budynku żółtym
WŁOSI W GDAŃSKU
Koncert „Niewidzialne miasta”
wyk. Eugenio Becherucci – gitara

9.04 / WTOREK
g. 17:00, Aula Koncertowa w budynku czerwonym aMuz
68. koncert z cyklu „Katedra Instrumentów Smyczkowych Zaprasza”

g. 17:30, Sala Kameralna S2 w budynku żółtym aMuz
Liryka wokalna Stanisława Moniuszki. Koncert studentów emisji głosu Wydziału IV

g. 18:00, Aula w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej
Koncert z cyklu „Akademia Muzyczna w Politechnice”: Muzyka solowa i kameralna Szymona Laksa / Koncert promocyjny płyty „Simon Laks – in between”

10.04 / ŚRODA
g. 11:00, Aula Koncertowa w budynku czerwonym aMuz
„Z różnych stron świata i w różnych stylach”. Koncert studenckich zespołów kameralnych

g. 17:00, Foyer Sali Koncertowej w żółtym budynku aMuz
Artur Zagajewski – blokhaus G for sound-objects

11.04 / CZWARTEK
g. 15:00, Aula Koncertowa w budynku czerwonym aMuz
Koncert studentów klasy puzonu i waltorni

g. 18:00, Aula Koncertowa w budynku czerwonym aMuz
Koncert OK PERCUSSION DUO: Martin Opršál – Martin Kleibl (Brno/Czechy)

g. 19:00, Sala Senatu w budynku czerwonym aMuz
69. koncert z cyklu „Katedra Instrumentów Smyczkowych Zaprasza”: Aureliusz Goliński, Jan Romanowski – skrzypce

12.04 / PIĄTEK
g. 18:30, Sala Kameralna S2 w budynku żółtym aMuz
WŁOSI W GDAŃSKU
Koncert duetu: Gianfranco Brundo – saksofon & Nicola Oteri – gitara (Włochy)

g. 19:00, Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
Koncert Nadzwyczajny
soliści: Tasso Adamopoulos – altówka, Andrzej Kacprzak – skrzypce
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Thanos Adamopoulos – dyrygent

13.04 / SOBOTA
g. 12:00, Aula Koncertowa w budynku czerwonym aMuz
Koncert Adama Stachowiaka– trąbka i Michała Szczerby – waltornia

g. 16:00, Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni
Koncert Nadzwyczajny
soliści: Tasso Adamopoulos – altówka, Andrzej Kacprzak – skrzypce
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Thanos Adamopoulos – dyrygent

g. 16:00, Sala Senatu w budynku czerwonym aMuz
Koncert studentów Katedry Organów, Klawesynu, Akordeonu i Gitary

g. 17:00, Aula Koncertowa w budynku czerwonym aMuz
70. Koncert z cyklu „Katedra Instrumentów Smyczkowych Zaprasza”: Adam Bruderek – skrzypce, Jan Lewandowski – wiolonczela, Daniel Ziomko – fortepian

g. 17:00, Sala Koncertowa w budynku żółtym aMuz
Koncert dyplomowy studentek specjalności rytmika studiów II st.: Magdaleny Garbeckiej, Katarzyny Kozieł, Agnieszki Orlikowskiej, Joanny Szablewskiej
Uwaga: wstęp na bezpłatne wejściówki do pobrania na stronie wydarzenia na www.amuz.gda.pl od poniedziałku 8.04 od g. 12:00.

g. 18:00, Sala S1 w budynku żółtym aMuz
Koncert dyplomowy Pauliny Porszke – kompozycja i aranżacja jazzowa

g. 18:00, Sala Senatu w budynku czerwonym aMuz
Koncert kameralny klasy oboju i fagotu

 


W aMuz wszystkie drzwi są OTWARTE!

 

Do zobaczenia! 🙂