cos
paula_preuss_fot-piotr-rodak

fot. Piotr Rodak

dr Paula Preuss


Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej, a obecnie jest doktorantką tej samej uczelni również w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej. Jest laureatką wielu konkursów solowych jak i kameralnych, m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Łodzi. W 2008 r. zajęła III miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku. Uczestniczyła w Kursach Muzycznych w Łańcucie, Bałoszycach, Jadwisinie, Gdańsku, Bagneres de Bigorre, gdzie doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem tak znamienitych pedagogów jak m.in.: Wanda Wiłkomirska, Konstanty Andrzej Kulka, Yair Kless, Siergiej Stadler, Marianne Piketty, Maxim Vengerov.

Była stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska oraz „Agrafki muzycznej”. W latach 2009‑2011 oraz 2014-2015 była stypendystką Ministra Kultury i Diedzictwa Narodowego. Dzięki programowi stypendialnemu Erasmus studiowała w Conservatoire National Superieur de Musique et de Dans w Lyonie we Francji, w klasie prof. Marianne Piketty. Prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie całego kraju. Występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku, Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego, Polską Filharmonią Bałtycką, Bałtycką Filharmonią Młodych, Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Brała udział w XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, który odbył się w Poznaniu, w październiku 2011 r.