cos

„WELCOME TO aMuz!” Koncert marimbafonistki Katarzyny Myćki inaugurujący jej pracę w Akademii Muzycznej w Gdańsku od roku akademickiego 2018/2019

9 stycznia 2019 18:00

Loading Map....

Data:
09/01/2019
18:00 - 19:00


Miejsce:
Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Opis wydarzenia:

WELCOME TO aMuz!
Koncert marimbafonistki Katarzyny Myćki inaugurujący jej pracę w Akademii Muzycznej w Gdańsku od roku akademickiego 2018/2019

 

Wykonawcy:
Katarzyna Myćka – marimba
Izabela Paszkiewicz – fortepian
Filip Merčep – wibrafon
Maciej Lange – instrumenty perkusyjne
Piotr Brajewski – instrumenty perkusyjne
Jakub Kisielewicz – kontrabas


W programie:

David Friedman (*1944)
Between Dusk and Dawn
marimba solo

Christos Hatzis (*1953)
In the Fire of Conflict
for marimba, crotales & digital audio

Minoru Miki (1930-2011)
Marimba Spiritual
for marimba & percussion trio

Anna Ignatowicz-Glińska (*1968)
Passacaglia
for marimba & vibraphone

Eric Sammut (*1968)
Sugaria
for marimba, piano, bass guitar & percussion

WSTĘP WOLNY


UWAGA! ZMIANA!

Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej w budynku ŻÓŁTYM.

 

Katarzyna Myćka jest wirtuozką marimby docenianą za jej niezwykłą muzykalność i zdumiewającą technikę wpływającą na płynność gry i bogactwo brzmienia. Atuty te dostrzegane są zarówno w kręgach krytyków i ekspertów jak również, co najważniejsze, wśród słuchaczy, których hipnotyzuje artystyczną elegancją i niemalże „taneczną” energią.

Artystka jest jednym z wiodących pionierów marimby koncertowej, wciąż młodego i względnie rzadko prezentowanego w sytuacjach solistycznych instrumentu.

Jako solistka koncertowała z orkiestrami w Polsce, jak i wieloma zespołami na świecie (m.in. Beijing Symphony Orchestra, Camerata Israeli, Wiener KammerOrchester czy Stuttgart Philharmonic Orchestra).

Dzięki swej elastyczności Katarzyna Myćka była w stanie opracować szeroki repertuar, na który składają się projekty o zróżnicowanej obsadzie, od recitali solowych, duetów, czy kameralnych spotkań z kwartetem lub organami po występy z chórami i orkiestrami.

Jej wielowymiarowy program to nie tylko transkrypcje dzieł Johanna Sebastiana Bacha czy Sergiusza Prokofiewa, ale również oryginalne kompozycje młodych kompozytorów, jak choćby Emmanuel Séjourné czy Anna Ignatowicz.

Obecnie w dorobku artystki znajduje się siedem płyt CD, które w przekrojowy sposób ukazują różnorodność prezentowanych dzieł.

Ważnym elementem pracy Katarzyny Myćki jest kształcenie młodych marimbafonistów czego najlepszym dowodem jest założona przez nią International Katarzyna Myćka Marimba Academy (IKMMA), ponad tygodniowy, bardzo intensywny kurs mistrzowski. Od roku akademickiego 2018/19 Myćka jest profesorem w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.