cos

Warsztaty muzyki improwizowanej: David Murray (USA) – ODWOŁANE

6 listopada 2017 16:30

Loading Map....

Data:
06/11/2017
16:30 - 19:30


Miejsce:
Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Opis wydarzenia:

Wydarzenie odwołane

 

Warsztaty muzyki improwizowanej

Prowadzenie:
Legenda Jazzu
DAVID MURRAY (USA)

Organizacja: Katedra Jazzu i Muzyki Estradowej

Warsztaty skierowane są do studentów kierunku Jazz i muzyka estradowa

 
David Murray

Jeden z najsłynniejszych saksofonistów jazzu, założyciel i członek legendarnego World Saxophone Quartet, guru nurtu New Black Music.

Ten wybitny amerykański saksofonista tenorowy, klarnecista, kompozytor i aranżer to dziś obok Sama Riversa, Arthura Blythe’a i Anthony Braxtona najważniejszy muzyk swojej generacji, mocno związanej z tradycją  The Loft Jazz Scene, niezmiernie ciekawej kulturowo sceny artystycznej, która zaistniała w New York City w połowie lat 70-tych, w takich miejscach jak Environ, Ali’s Alley oraz Studio Rivbea, wszystkie z nich to dawne miejsca poprzemysłowe znajdujące się w dzielnicy SOHO. David Murray od połowy lat 70. do chwili obecnej zrealizował ponad sto czterdzieści albumów i wziął udział w niezliczonej ilości muzycznych sesji. W powszechnej opinii melomanów i krytyków muzycznych najlepszą część jego dorobku znajdziemy na płytach nagranych w latach 80 tych dla wytwórni Black Saint, właśnie do dokonań z tego okresu saksofonista powraca teraz z Black Saint Quartet. Przez ponad czterdzieści lat na scenie grał i nagrywał m.in. z McCoy Tynerem, Elvinem Jonesem, Jamesem Bloodem Ulmerem, Henrym Threadgillem, Butchem Morrisem, Lesterem Bowie, Macy Gray, Cassandrą Wilson.

***

Zapraszamy na biletowany koncert DAVIDA MURRAY’A z kwintetem Irka Wojtczaka 7.11.2017 o g. 20 w Sali Koncertowej PFK Sopot w Operze Leśnej.