cos

WOJTEK BLECHARZ – OPERA INSTALACJA. Warsztaty dla kompozytorów prowadzone przez Wojtka Blecharza

27 października 2018 11:00

Loading Map....

Data:
27/10/2018
11:00 - 12:30


Miejsce:
Sala 416 w budynku czerwonym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Opis wydarzenia:

WOJTEK BLECHARZ – OPERA INSTALACJA
Warsztaty dla kompozytorów prowadzone przez Wojtka Blecharza
w ramach VII edycji Festiwalu NeoArte – Syntezator Sztuki
neoarte.pl/syntezator-sztuki

 

Organizator:
Festiwal NeoArte – Syntezator Sztuki

WSTĘP WOLNY
(bez zapisów)

 

***

VII edycja NeoArte – Syntezator Sztuki
Gdańsk, 25-27 października 2018

NeoArte – Syntezator Sztuki to festiwal prezentujący najciekawsze trendy w muzyce i sztuce współczesnej, platforma łącząca artystów z różnych kultur i dziedzin sztuki, wydarzenie intrygujące i nietuzinkowe dające szansę na kontakt z muzyką i sztuką pobudzającą nowe obszary ludzkich zmysłów i wzbogacającą spojrzenie na świat. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest trójmiejski zespół NeoQuartet, który specjalizuje się w wykonawstwie muzyki nowej.
VII edycja festiwalu NeoArte skupia się na syntezie sztuk, podążając za trendem, który obserwujemy wśród artystów na całym świecie. We współczesnej twórczości zaciera się granica pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki. Kompozytorzy tworzą dzieła z pogranicza video artu i teatru, artyści sztuk wizualnych tworzą instalacje dźwiękowe, teatr i taniec podążają w kierunku sztuki performatywnej. Coraz trudniej jest wyznaczyć granice pomiędzy różnymi dziedzinami twórczości, coraz łatwiej przychodzi nam ich łączenie.
Każdy z koncertów VII edycji festiwalu jest zaplanowany jako spektakl multidyscyplinarny, podczas większości z nich publiczność będzie częścią procesu artystycznego. Począwszy od inauguracji imprezy, gdzie NeoQuartet przedstawi kolejną odsłonę unikatowego wydarzenia Neo Electric Quartet oraz zaprezentowany zostanie projekt Electric Promitivo stworzony przez szwajcarskich artystów Arturo Corralesa oraz Emilio Guim; poprzez prezentację najnowszej sztuki koreańskiej oraz przedstawienie muzyki performatywnej z krajów leżących nad Bałtykiem w Ratuszu Staromiejskim; kończąc na sześciogodzinnym koncercie finałowym, na którym wystąpi czołówka europejskich wykonawców muzyki współczesnej (Spółdzielnia Muzyczna, Kwartludium, Rei Munakata) oraz zaprezentowane zostaną najnowsze utwory oraz instalacje muzyczne Wojtka Blecharza, patrona tegorocznej edycji festiwalu.