cos

Udział Chóru Mieszanego Wydziału IV pod dyrekcją dra Michała Kozorysa w Jeju International Choir Festival and Symposium w Korei Południowej

18 lutego 2018 00:00

Map Unavailable

Data:
18/02/2018 - 23/02/2018
Wydarzenie całodniowe


Opis wydarzenia:

Udział Chóru Mieszanego Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu pod dyrekcją dra Michała Kozorysa w Jeju International Choir Festival & Symposium w Korei Południowej

W dniach 18-23 lutego 2018 roku Chór Mieszany Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu pod dyrekcją dra Michała Kozorysa weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym na wyspie Jeju w Korei Południowej. Organizatorem wydarzenia jest Korea International Choral Association, a dyrektorem artystycznym Festiwalu jest ceniony koreański dyrygent Hee-Churl Kim. Maestro Kim w roku 2015 prowadził w Akademii Muzycznej w Gdańsku – na zaproszenie ówczesnego Kierownika Katedry Dyrygentury Chóralnej, prof. Marcina Tomczaka – warsztaty dyrygenckie dla studentów. We wrześniu 2017 roku prof. M. Tomczak dyrygował  gościenie chórem Guacheon City Womens Choir w Korei.

Chór z Akademii Muzycznej w Gdańsku znalazł się wśród 6 gościnnych zespołów z zagranicy zaproszonych specjalnie przez organizatorów (oprócz chóru z Gdańska, zespoły z Japonii, Włoch, Filipin, Chin i Indonezji). Ponadto w Festiwalu wezmą udział również 24 zespoły z Korei Południowej. W ramach Festiwalu odbędzie się także sympozjum dla dyrygentów, warsztaty oraz wykłady prowadzone przez specjalistów z Korei, USA, Anglii i Włoch. Gdański chór zaprezentuje się na 3 koncertach przed publicznością złożoną z dyrygentów z Korei, pozostałych chórów Festiwalu oraz mieszkańców wyspy Jeju.

 

***

Międzynarodowe Festiwal i Sympozjum Chóralne w Jeju to festiwal harmonii między mieszkańcami wyspy Jeju a artystami i ich muzyką z całego świata. Poprzez muzykę chóralną organizatorzy opowiedzą o urokach kolorowej Jeju. To wydarzenie jest najważniejszym festiwalem chóralnym w Azji, które łączy mieszkańców Jeju z zaproszonymi gośćmi prezentując różnorodność muzyki chóralnej poprzez zaproszenie dobrze znanych dyrygentów oraz chórów. W programie festiwalu znajdą się obok koncertów wysokiej klasy artystów również wykłady światowej sławy dyrygentów.

Organizacja:
Korea International Choral Association
Instytut Dyrygentury Chóralnej i Oratoryjno-Kantatowej

 

 

Chór Mieszany Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu
dyrygent: dr Michał Kozorys

Chór Mieszany Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku powstał w październiku 2016 r. Wcześniej studenci śpiewali w dwóch osobnych zespołach – żeńskim oraz męskim, często uczestnicząc także w projektach jako chór mieszany. Zespół współpracuje z orkiestrą akademicką i innymi chórami z Pomorza. W maju 2016 r. chór otrzymał Złoty Dyplom podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat Sopot, a w kwietniu 2017 roku zdobył 2 Złote Dyplomy na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Slovakia Cantat 2017 w Bratysławie. W grudniu 2016 zespół wziął udział jako chór warsztatowy w II Polsko-Amerykańskich Warsztatach Chóralnych prowadzonych przez prof. Paula Crabba (USA). W grudniu 2017r. chór uczestniczył w II Międzynarodowym Festiwalu Chórów Akademii Muzycznych „KoChAM muzykę współczesną” w Katowicach, występując m.in. w Sali Głównej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

fot. Wojciech Koszowski


fot. Wojciech Koszowski


fot. Wojciech Koszowski


fot. Wojciech Koszowski