cos

Recital klarnetowy Dawida Głowackiego

9 listopada 2017 18:00

Loading Map....

Data:
09/11/2017
18:00 - 19:00


Miejsce:
Sala Senatu w budynku czerwonym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Opis wydarzenia:

Recital klarnetowy Dawida Głowackiego

Wykonawcy:
Dawid Głowacki – klarnet
Alicja Wieczorek – fortepian

Organizacja:
Katedra Instrumentów Dętych i Perkusji

WSTĘP WOLNY

 

Dawid Głowacki
Student II roku studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Ukończył studia magisterskie z wyróżnieniem w 2016 roku, w klasie dra Grzegorza Wieczorka.
Od 2016 roku jest nauczycielem klarnetu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Jako solista grywał w wielu krajach Europy m.in. w Niemczech, Szwecji, Grecji, Czechach, na Słowacji, Białorusi i Litwie.
Wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymał stypendium w 2016 r.
Uczestnik wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureat I nagrody na 12. International Independent Music Competition „Individuals” w Kijowie (listopad 2014). Laureat I nagrody (dwukrotnie) na eMuse Music Competition w Atenach (kwiecień 2016, maj 2017). Laureat II nagrody na VI International Music Competition, Sztokholm (czerwiec 2016).
Wraz z Aleksandrą Burzyńską tworzy duet klarnetowy, skupiony głównie na muzyce współczesnej. Doceniany na wielu konkursach i festiwalach.
Wielokrotnie wyróżniony na konkursach ogólnopolskich. Wraz z kwartetem i kwintetem klarnetowym, z którym współpracuje od 2011 roku, jest laureatem wielu nagród m.in.: II nagrody na VI International Music Competition, Sztokholm (czerwiec 2016), III nagrody (dwukrotnie) na VI i VII Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym. Współpracował z wieloma dyrygentami, m.in. takimi jak: Sigiswald Kuijken, Rei Munataka, Zygmunt Rychert, Wojciech Michniewski, Kai Bumann, Paweł Kotla, Adam Sztaba. Brał udział w wielu warsztatach, które prowadzili: prof. Florent Héau, prof. Jean-Marc Fessard (Francja); Antonio Saiote (Portugalia); Gabor Varga (Węgry); Mark van de Wiel, Hannah Morgan, Andrew Marriner (Anglia); dr Jan Jakub Bokun; Igor Frantisak (Czechy).