cos

Recital gitarowy Lorenza Micheliego w ramach „Mario Castelnuovo-Tedesco in memoriam. W 50. rocznicę śmierci kompozytora”

9 marca 2018 18:00

Loading Map....

Data:
09/03/2018
18:00 - 19:00


Miejsce:
Aula Koncertowa w budynku czerwonym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Opis wydarzenia:

Mario Castelnuovo-Tedesco in memoriam. W 50. rocznicę śmierci kompozytora
Recital gitarowy Lorenza Micheliego

Organizacja:
Katedra Organów, Klawesynu, Akordeonu i Gitary

WSTĘP WOLNY

***

Lorenzo Micheli rozpoczął międzynarodową karierę po zdobyciu pierwszych miejsc w prestiżowych konkursach (Międzynarodowy Konkurs im. Michele Pittaluga w Alessandrii we Włoszech, Międzynarodowy Konkurs Guitar Foundation of America w Charleston w USA).

Zagrał ponad 600 koncertów w Europie, USA, Kanadzie, Afryce, Azji, Australii i Ameryce Łacińskiej, jako solista i z towarzyszeniem orkiestry. Od 2002 roku występuje także na całym świecie z Matteo Mela w duecie pod nazwą SoloDuo.

Jego dyskografia (ponad 20 tytułów) obejmuje muzykę m.in. Dionisio Aguado, Françoisa de Fossa, Ferdinanda Rebaya, Alessandro Scarlattiego, Mario Castelnuovo-Tedesco, Mauro Giulianiego, Miguela Llobeta, Antoine’a de Lhoyera.

Bardzo aktywny wydawca i badacz muzyki. Opublikował utwory solowe i kameralne z udziałem gitary takich kompozytorów jak Mario Castelnuovo-Tedesco i Ferdinand Rebay. Jest odpowiedzialny za koordynację wydania kolekcji muzyki na dwie gitary dla kanadyjskiego wydawnictwa Les Productions d’Oz.

Lorenzo Micheli mieszka w Mediolanie we Włoszech, gdzie studiował literaturę grecką i łacińską na tamtejszym uniwersytecie. Wykłada w University School of Music w Lugano w Szwajcarii i jest artystą-rezydentem na University of Colorado Boulder i Columbus State University w Columbus w Georgii w USA. Ponadto pełni funkcję gościnnego wykładowcy w Universidad Pedro de Olavide w Sewilli w Hiszpanii i Conservatorio A. Boito w Parmie we Włoszech.

lorenzomicheli.com