cos

„Mario Castelnuovo-Tedesco in memoriam. W 50. rocznicę śmierci kompozytora” – wykłady, kurs mistrzowski, recital gitarowy

9 marca 2018 00:00

Loading Map....

Data:
09/03/2018 - 10/03/2018
Wydarzenie całodniowe


Miejsce:
Sala Senatu w budynku czerwonym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Opis wydarzenia:

Mario Castelnuovo-Tedesco in memoriam. W 50. rocznicę śmierci kompozytora


Harmonogram:

9.03.2018 (piątek):

 • 9:30-12:30, Sala Senatu w budynku czerwonym
  Lekcje mistrzowskie z Lorenzo Michelim
 • 18:30, Sala Kameralna w budynku czerwonym
  Recital gitarowy Lorenzo Micheliego


10.03.2018 (sobota):

 • 9:00-12:30, Sala Senatu w budynku czerwonym
  Wykłady:
  Wojciech Gurgul: Zapomniane dziedzictwo Andrésa Segovii
  Lorenzo Micheli: Sospeso fra due mondi (Suspended between two worlds). From Florence to Los Angeles: life, works and cultural identity of a Jewish Italian composer before and after the racial laws. 
 • 12:30-14:00; 15:00-17:30, Sala Senatu w budynku czerwonym
  Lekcje mistrzowskie z Lorenzo Michelim

Organizacja:
Katedra Organów, Klawesynu, Akordeonu i Gitary

WSTĘP WOLNY

 

Lorenzo MICHELI rozpoczął międzynarodową karierę po zdobyciu pierwszych miejsc w prestiżowych konkursach (Międzynarodowy Konkurs im. Michele Pittaluga w Alessandrii we Włoszech, Międzynarodowy Konkurs Guitar Foundation of America w Charleston w USA).

Zagrał ponad 600 koncertów w Europie, USA, Kanadzie, Afryce, Azji, Australii i Ameryce Łacińskiej, jako solista i z towarzyszeniem orkiestry. Od 2002 roku występuje także na całym świecie z Matteo Mela w duecie pod nazwą SoloDuo.

Jego dyskografia (ponad 20 tytułów) obejmuje muzykę m.in. Dionisio Aguado, Françoisa de Fossa, Ferdinanda Rebaya, Alessandro Scarlattiego, Mario Castelnuovo-Tedesco, Mauro Giulianiego, Miguela Llobeta, Antoine’a de Lhoyera.

Bardzo aktywny wydawca i badacz muzyki. Opublikował utwory solowe i kameralne z udziałem gitary takich kompozytorów jak Mario Castelnuovo-Tedesco i Ferdinand Rebay. Jest odpowiedzialny za koordynację wydania kolekcji muzyki na dwie gitary dla kanadyjskiego wydawnictwa Les Productions d’Oz.

Lorenzo Micheli mieszka w Mediolanie we Włoszech, gdzie studiował literaturę grecką i łacińską na tamtejszym uniwersytecie. Wykłada w University School of Music w Lugano w Szwajcarii i jest artystą-rezydentem na University of Colorado Boulder i Columbus State University w Columbus w Georgii w USA. Ponadto pełni funkcję gościnnego wykładowcy w Universidad Pedro de Olavide w Sewilli w Hiszpanii i Conservatorio A. Boito w Parmie we Włoszech.

lorenzomicheli.com

 

Wojciech GURGUL
Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie gitary Joanny Rudnickiej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki. W działalności koncertowej skupia się głównie na kameralistyce, będąc m.in. członkiem Śląskiego Oktetu Gitarowego, z którym występował na festiwalach w Polsce, Austrii, Serbii, Czechach i na Słowacji. Miłośnik muzyki nowej, dokonał prawykonań utworów m.in. Jerzego Bauera, Petera Scartabella, Jana Edmunda Jurkowskiego czy Jana Kasprzyka. Oprócz tego prowadzi prelekcje poświęcone literaturze gitarowej na festiwalach i konkursach w całej Polsce, zajmuje się działalnością organizatorską (inicjator Tuchowskich Kameraliów Gitarowych, kierownik konkursu w ramach Śląskiej Jesieni Gitarowej) oraz dziennikarską (redaktor naczelny kwartalnika miłośników gitary klasycznej „Sześć Strun Świata”).