cos

Koncert z cyklu „Akademia Muzyczna w Politechnice” w ramach „Politechniki Otwartej”: Klaudia Kulwikowska – klarnet, Mateusz Posłuszny – wiolonczela, Adrianna Paliwoda – fortepian

20 lutego 2018 18:00

Loading Map....

Data:
20/02/2018
18:00 - 19:15


Miejsce:
Aula w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej


Opis wydarzenia:

Koncert z cyklu Akademia Muzyczna w Politechnice w ramach Politechniki Otwartej

Wykonawcy:
Klaudia Kulwikowska – klarnet
Mateusz Posłuszny – wiolonczela
Adrianna Paliwoda – fortepian

Program:
Ludwig van Beethoven – Trio B-dur op. 11
1. Allegro con brio
2. Adagio
3. Tema con variazioni

Johannes Brahms – Trio a-moll op. 114
1. Allegro
2. Adagio
3. Andantino grazioso
4. Allegro

Prowadzenie koncertu:
Sylwia Holeksa-Wilkowska

Organizacja:
Politechnika Gdańska; Akademia Muzyczna w Gdańsku

WSTĘP WOLNY

Trio w składzie Klaudia Kulwikowska – klarnet, Mateusz Posłuszny – wiolonczela i Adrianna Paliwoda – fortepian powstało w październiku 2016 roku. Kształci się pod kierunkiem prof. dr hab. Anny Prabuckiej-Firlej i dra hab. Andrzeja Wojciechowskiego. Brało udział w kursach mistrzowskich z zakresu kameralistyki prowadzonych przez Yuko Kawai, Ayami Ikeba, Elmirę Darvarovą i Galinę Niekrasową. Zespół przygotowuje się do VIII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa.

Klaudia Kulwikowska – urodzona w 1994 roku w Kościerzynie. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie. Następnie ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Obecnie studentka ostatniego roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie klarnetu dra hab. Andrzeja Wojciechowskiego. Uczestniczka wielu kursów klarnetowych prowadzonych przez wybitnych pedagogów: Andrew Marrinera, Jean-Marca Fessarda, Algirdasa Budrysa, Antonio Saiote, Gabora Varga, Marka van de Wiel, Igora Františáka, Hannah Morgan, Wojciecha Mrozka, Jana Jakuba Bokuna oraz wielu warsztatów orkiestrowych. Do jej osiągnięć należą między innymi: I miejsce na II Gdyńskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej dla szkół muzycznych II stopnia „Fortepian i…”, wyróżnienie na V Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w kategorii Zespół, wyróżnienie na XXXIV Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, XII Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim w kategorii zespół.

Mateusz Posłuszny – urodzony w 1997 roku. Grę na wiolonczeli rozpoczął w 2004 roku w Szkole Muzycznej im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Kontynuował naukę w Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2016 roku jest studentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie wiolonczeli dra hab. Marcina Zdunika. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. Kazimierza Michalika, Andrzeja Bauera, Philippe Mullera, Dominika Połońskiego, Barbarę Marcinkowską, Tomasza Strahla, Marie Paul Milone, Jacoba Shawa, Stanisława Firleja. Został laureatem IV nagrody na V Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów w Ełku, III nagrody na III Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasów w Warszawie, IV nagrody na Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy oraz srebrnego medalu na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym dla Młodych Solistów w Luksemburgu.

Adrianna Paliwoda – urodzona w 1994 roku w Gdańsku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Szkole Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku, następnie kształciła się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Obecnie studiuje na II roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu mgra Macieja Gańskiego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. Wojciecha Świtałę i Aleksieja Orłowieckiego. Jest laureatką I nagrody i Nagrody Specjalnej na VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I.J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim, III nagrody na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach oraz nagród na licznych konkursach kameralnych.