cos

Koncert trio Radwańska / Sokołowski / Kacprzak inaugurujący cykl „Akademickie Wieczory Muzyczne”

19 maja 2018 21:00

Loading Map....

Data:
19/05/2018
21:00 - 22:40


Miejsce:
Patio Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku


Opis wydarzenia:

Koncert inaugurujący cykl „Akademickie Wieczory Muzyczne”
w ramach Europejskiej Nocy Muzeów

20-minutowe występy o godz.:
21:00, 21:40, 22:20

Wykonawcy:
Ewelina Radwańska – skrzypce
Karol Sokołowski – wiolonczela
Maciej Kacprzak – akordeon

W programie:
tanga Astora Piazzolli

Występom będzie towarzyszyła reagująca na dźwięk instalacja świetlna „Shape” autorstwa dra Roberta Sochackiego.

Prowadzenie koncertu:
Sylwia Holeksa-Wilkowska

Organizacja:
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

WSTĘP WOLNY

Wydarzenie na stronie PATIO

Ewelina Radwańska
Urodzona w Piszu w 1994 roku. Swoją edukację rozpoczęła w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Piszu w klasie skrzypiec. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku. Studentka II roku studiów II st. Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku instrumentalistyka – skrzypce. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich i kameralnych, współpracowała m.in. z prof. Tomaszem Tomaszewskim, prof. Maciejem Rakowskim, dr Zbigniewem Pilchem, prof. Chrisem Duindamem, prof. Thanosem Adamopoulosem, prof. Marią Orzechowską, Sigiswaldem Kuijkenem, Leonem Boschem. Występowała jako solistka z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brała udział w nagraniu czterech płyt z Orkiestrą Kameralną oraz Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Karol Sokołowski
Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu (2000-2012) oraz absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (dyplom studiów II stopnia z wyróżnieniem, 2017). Laureat II nagrody na II Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2011), wyróżnienia na II Uczelnianym Konkursie „Polska Miniatura Instrumentalna” w Gdańsku (2013), II miejsca na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2014), wyróżnienia na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. S. Vainiunasa w Wilnie (2014), IV nagrody na II Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (2015), I miejsca na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (2015), I nagrody na XI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. M.K. Ogińskiego w Smorgoni (2015), I miejsca na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Corato (2016).Występował na scenach w kraju, jak i poza jej granicami, m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwecji, Litwie, Białorusi, Chinach. Wykonywał jako solista podwójny koncert wiolonczelowy z Orkiestrą Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku pod przewodnictwem prof. Denisa Severina. Dokonał 3 nagrań płytowych. Jest trzykrotnym stypendystą rektora AM w Gdańsku oraz trzykrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Elbląga.

Maciej Kacprzak
Urodzony w 1993 roku. Akordeonista, kameralista młodego pokolenia, absolwent PSM I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Od 2013 roku jest aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego Trójmiasta. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in. w Wiedniu, Puli, Gdańsku, Gorlicach, Mławie, Sanoku, Słupcy, Sochaczewie, Solcu-Zdroju. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez najwybitniejszych akordeonistów z Polski, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Słowacji czy Włoch. W czerwcu 2014 roku brał udział w nagraniu płyty „Study of Contemporary Accordion Music” z solową i kameralną muzyką akordeonową, nagrania zrealizowano w Studiu Nagrań AM w Gdańsku. Jest stypendystą programu kulturalnego Miasta Gdańska „ Młody Gdańszczanin” i rektora AM w Gdańsku. Występował m.in. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Auli Nova w Poznaniu, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, Sali Teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego, Sali Koncertowej Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie, a także na deskach Teatru Miniatura w Gdańsku, Teatru Letniego w Szczecinie, muzyczno-dramatycznego Teatru w Łucku na Ukrainie oraz Opery na Zamku w Szczecinie. Od października 2015 roku jest przewodniczącym Koła Naukowego Akordeonistów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie jest studentem II roku studiów II st. w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej i dra Pawła Zagańczyka w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.