cos

Koncert symfoniczny „Wokół romantyzmu” / 2

5 listopada 2017 17:00

Loading Map....

Data:
05/11/2017
17:00 - 18:30


Miejsce:
Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Opis wydarzenia:

KONCERT SYMFONICZNY
WOKÓŁ ROMANTYZMU

Wykonawcy:
Jan Lewandowski – wiolonczela
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku
dr Sylwia Janiak-Kobylińska – przygotowanie
Adi Bar (Izrael/Niemcy) – dyrygent

Justyna Ślubowska – słowo o muzyce

W programie:
R. Wagner – Preludium (wstęp) do dramatu muzycznego Tristan i Izolda WWV 90
R. Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129
***
L. van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
WEJŚCIÓWKI BĘDĄ DOSTĘPNE DO POBRANIA NA STRONIE WYDARZENIA OD PIĄTKU 27.10.2017, GODZ. 10:00 DO WYCZERPANIA PULI.

–> POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ NA SOBOTĘ 4.11.2017 <– BRAK WOLNYCH WEJŚCIÓWEK
–> POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ NA NIEDZIELĘ 5.11.2017 <– BRAK WOLNYCH WEJŚCIÓWEK

ABY UNIKNĄĆ EWENTUALNYCH KŁOPOTÓW Z DOSTĘPEM DO ZAREZERWOWANYCH WEJŚCIÓWEK, PLIKI PDF Z WEJŚCIÓWKAMI RADZIMY ZAPISAĆ NA DYSKU KOMPUTERA OD RAZU PO WYGENEROWANIU!

Wejściówkę okaż (jako wydruk lub plik/zdjęcie pliku w telefonie) w dniu koncertu przed wejściem do Sali Koncertowej.

 


ADI BAR

Dyrygent i pianista o izraelskich korzeniach, naukę gry na fortepianie rozpoczął już w wieku sześciu lat. Jako pianista zdobył wiele nagród międzynarodowych. Później odkrył swoją pasję do repertuaru symfoniczno-operowego i wkrótce stał się również dyrygentem.
​Obecnie pełni funkcję dyrygenta i asystenta dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego w Poznaniu. W tegorocznych planach repertuarowych znalazły się m.in. opery „Don Carlo” i „Rigoletto” G. Verdiego, „Kopciuszek” S. Prokofiewa oraz „Wolny strzelec” C.M. von Webera.
​Jako solista, kameralista i akompaniator występował z takimi artystami jak Giacomo Aragall, Eva Mei, Petra Lang, Wolfgang Meyer, Martin Ostertag, Wolfgang Boettcher i Hagai Shaham. Koncertował z licznymi orkiestrami m.in. Südwestdeutschen Philharmonie Konstanz, Württembergischen Philharmonie Reutlingen, Thüringen Philharmonie Gotha i Vogtland Philharmonie. Brał udział w międzynarodowych festiwalach m.in. w Viandem Festival (Luksemburg), Mozartiade (Augsburg), Upper Galilee Chamber Music Festival (Izrael) i Thy Chamber Music Festival (Dania).
​Jego osiągnięcia jako pianisty zostały udokumentowane w formie nagrań oraz produkcji radiowych i telewizyjnych ARD, ABC, Deutschlandradio Berlin, Sender Freies Berlin, SWR i programu kulturalnego telewizji izraelskiej. Adi Bar jest również członkiem Hochschule für Musik und darstellende Kunst (Frankfurt) i Hochschule für Musik Karlsruhe und die Johannes Guttenberg Universität (Mainz).
www.adibar.info

 

JAN JAKUB LEWANDOWSKI
Ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia im. Janiny Garści w Tczewie w klasie wiolonczeli mgr Mirosława Czochóra oraz Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie znakomitej wiolonczelistki oraz pedagog – mgr Jadwigi Ewald oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej.

Od października 2014, Jan Lewandowski rozpoczął studia wyższe w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie jednego z najlepszych polskich wiolonczelistów – dr Marcina Zdunika oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej- Firlej.

Ma na swoim koncie wiele osiągnięć na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in.: III Nagroda a także dwie nagrody pozaregulaminowe – Nagroda Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej za najlepszy występ w finale oraz Nagroda za największą osobowość artystyczną na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, Złota Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Svirel 2017” w Nova Gorica w Słowenii, I Nagroda na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie, I Nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia w Warszawie organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Za swoje osiągnięcia artystyczne, Jan Lewandowski otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotnie – Nagrodę Prezydenta Miasta Tczewa, Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska „Młody Gdańszczanin” oraz w latach 2013 – 2014 był uczestnikiem programu Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci.

Doskonalił swoje umiejętności na warsztatach i kursach mistrzowskich u profesorów jak prof. Kazimierz Michalik, prof. Andrzej Bauer, prof. Julius Berger, prof. Roman Jabłoński, prof. Stanisław Firlej, prof. Piotr Hausenplass, prof. Andrzej Orkisz, dr hab. Dominik Połoński oraz dr Bartosz Koziak z którym wystąpił na jednym koncercie wykonując jedną z Sonat Luigi Boccheriniego na dwie wiolonczele.

Współpracował jako solista z wybitnymi dyrygentami takimi jak Zygmunt Rychert, Sławomir Chrzanowski, Sylwia Anna Janiak-Kobylińska oraz Szymon Morus.

Występował na różnych scenach i salach koncertowych w Polsce, m.in. na sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, na scenach Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Teatru Wielkiego w Warszawie, Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Sali Białej Pałacu Wilanowskiego w Warszawie, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku oraz w Willi „Atma” w Zakopanem, a także w Austrii, Bułgarii, Słowenii, Ukrainie i na Białorusi.

Gra na instrumencie wykonanym przez Wojciecha Topę.