cos

Koncert musicalowy z cyklu „Muzyka na Zamku”

5 lutego 2019 18:00

Loading Map....

Data:
05/02/2019
18:00 - 19:00


Miejsce:
Sala Portretowa Muzeum Zachodniokaszubskiego


Opis wydarzenia:

Koncert musicalowy z cyklu „Muzyka na Zamku”

Wykonawcy:

Śpiew:
Ewelina Machalewska (II rok, II st. spec. musical)
Wojciech Dolatowski (II rok, I st. spec. musical)
mgr Agata Walczak (as. spec. musical)

Akompaniament:
mgr Andrzej Sienkiewicz (wykł. spec. musical)


Program:
Hit Me With a Hot Note – SOPHISTICATED LADIES
wyk. Ewelina Machalewska

Too Beautiful For Words – THE COLOR PURPLE
wyk. Ewelina Machalewska

People – FUNNY GIRL
wyk. Ewelina Machalewska

Fate – KISMET
wyk. Wojciech Dolatowski

Razzle Dazzle – CHICAGO
wyk. Wojciech Dolatowski

Imagine
– JOHN LENNON
wyk. Wojciech Dolatowski

Love You I Do – DREAMGIRLS
wyk. Agata Walczak

Gimme Gimme – THOROUGHLY MODERN MILLIE
wyk. Agata Walczak

With You – GHOST
wyk. Agata Walczak

What About Love – THE COLOR PURPLE
wyk. Ewelina Machalewska, Agata Walczak

Beauty And The Beast – BEAUTY AND THE BEAST
wyk. Ewelina Machalewska, Wojciech Dolatowski

A Step Too Far – AIDA
wyk. Ewelina Machalewska, Agata Walczak, Wojciech Dolatowski


Prowadzenie koncertu:

Justyna Ślubowska

Organizatorzy:
Bytowskie Centrum Kultury
Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie
Akademia Muzyczna w Gdańsku

WSTĘP WOLNY

***

Ewelina Machalewska – wokalistka, aktorka scen musicalowych, instruktor wokalny. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalności musical. Obecnie wokalistka Zespołu Wokalnego Marynarki Wojennej, z którym koncertuje na terenie całego kraju i za granicą. Przez wiele lat swoją pasję rozwijała na warsztatach musicalowych, rozrywkowych i jazzowych. Wielokrotnie śpiewała na największych, polskich scenach np. Teatru Muzycznego w Gdyni. Aktywnie zajmuje się organizacją koncertów, festiwali i warsztatów wokalnych.

 

 

 

 

 

Wojciech Dolatowski – student drugiego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Wokalno-Aktorskiego, specjalności musical w klasie prof. zw. dra hab. Ryszarda Minkiewicza oraz as. mgr Agaty Walczak. Od 2015 roku reżyser Teatru MPF, z którym zdobywa liczne nagrody na festiwalach teatralnych w całej Polsce. W marcu 2019 roku w Konsulacie Kultury w Gdyni będzie miała miejsce jego pierwsza premiera aktorska w spektaklu Ożenek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Agata Walczak – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalności musical w klasie prof. zw. dra hab. Ryszarda Minkiewicza oraz Wydziału Pedagogicznego Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Szkoli swój warsztat wokalny u Maureen Scott – wykładowcy Royal Academy of Music w Londynie. Zagrała u boku Agaty Kuleszy w fabularnym filmie offowym „Tam, gdzie świeci słońce” (reż. Piotr Balicki).  Od września 2016 roku jest aktorką Teatru Miejskiego w Lesznie – spektakl „Abonament na Szczęście” (reż. Antoniusz Dietzius). Rola Esther Sherman w musicalu FAME – Mazowiecki Teatr Muzyczny (reż. Miłosz Gałaj), przyniosła jej nominację do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, w kategorii wokalistka musicalowa. Obecnie jest Asystentką na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz instruktorem wokalnym w szkole muzycznej Musicollective.

 

 

 

Andrzej Sienkiewicz – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Pianista, akompaniator, jazzman, kompozytor, aranżer. Wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku musicalowym. Od wielu lat koncertuje w Polsce i za granicą jako solista i z zespołami kameralnymi, wykonując z dużym powodzeniem muzykę klasyczną, jazz, niejednokrotnie wykorzystując własne kompozycje. Bliską jego estetyce i wrażliwości jest również piosenka aktorska. Współpracuje także z teatrami m.in. Maybe Theatre Company – gdzie realizował oprawę muzyczną spektakli i Stowarzyszenie Teatralne INGENIUM – gdzie dokonał aranżacji partii fortepianu w musicalu „Okruchy Życia”. Współtwórca cyklu koncertów „Akademia Muzyczna dla dzieci”. Współpracował z Leszkiem Możdżerem i Chórem Uniwersytetu Gdańskiego przy mszy „Missa Gratatoria” na chór i trio jazzowe skomponowanej przez Leszka Możdżera.