cos

Koncert dyplomowy Pauliny Dołęgowskiej oraz Wiktora Kozłowskiego – dyrygentura

22 czerwca 2019 17:00

Loading Map....

Data:
22/06/2019
17:00 - 19:00


Miejsce:
Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna


Opis wydarzenia:

Koncert dyplomantów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku: Pauliny Dołęgowskiej oraz Wiktora Kozłowskiego
z klasy dyrygentury prof. dra Wojciecha Rajskiego

Pod batutą Pauliny Dołęgowskiej usłyszymy czteroczęściową Serenadę Piotra Czajkowskiego oraz Koncert na klarnet Karola Kurpińskiego. Partię solową wykona Andrzej Wojciechowski, pierwszy klarnecista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Stale współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Zaś pod batutą Wiktora Kozłowskiego przygotowaliśmy dla Państwa fragmenty opery Apollo i Hiacynt Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Paulina Dołęgowska ukończyła z wyróżnieniem obój w klasie prof. Józefa Raatz’a. Aktualnie jest oboistką Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i studiuje na ostatnim roku dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. Wojciecha Rajskiego. Swoje umiejętności dyrygenckie miała okazję doskonalić na warsztatach z José Maria Florêncio oraz Georgem Tchitchinadze.

Wiktor Kozłowski ukończył Ogólnokształcącą Szkołę im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie perkusji w 2016 roku. Obecnie student 3-roku licencjackiego w klasie prof. Wojciecha Rajskiego. W styczniu roku 2018 był jednym z dyrygentów na koncercie noworocznym w Teatrze Wielkim w Łodzi i uczestniczył w Letniej Akademii Operowej Riccardo Mutiego w Ravennie we Włoszech.

Wykonawcy:
Andrzej Wojciechowski | klarnet
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Paulina Dołęgowska | dyrygent
Wiktor Kozłowski | dyrygent

Krzysztof Dąbrowski | prowadzenie

Program:
Piotr Czajkowski – Serenada
Karol Kurpiński – Koncert na klarnet
Wolfgang Amadeusz Mozart – Apollo i Hiacynt, fragmenty opery

 

Organizatorzy:
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Miasto Sopot
Samorząd Województwa Pomorskiego

Współpraca:
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

 

WSTĘP BILETOWANY
Bilety w cenie 15 zł normalny, 10 zł ulgowy do nabycia w Informacji Turystycznej Sopot i innych stacjonarnych punktach sprzedaży Interticket.pl, online na Interticket.pl oraz na godzinę przed koncertem.