cos

II Studencka Sesja Naukowa „Akordeonista-Kompozytor”

6 maja 2016 00:00

Map Unavailable

Data:
06/05/2016
Wydarzenie całodniowe


Opis wydarzenia:

Katedra Organów, Klawesynu, Akordeonu i Gitary
Koło Naukowe Akordeonistów

World Accordion Day w Akademii Muzycznej w Gdańsku
II Studencka Sesja Naukowa Akordeonista-Kompozytor

 

Harmonogram:
godz. 10:00-18:00
Wykłady studentów i doktorantów (Sala Senatu w budynku czerwonym)
godz. 18:30
Koncert finałowy (Sala Kameralna/Aula w budynku czerwonym)

Tematyka wykładów:

10.00 Beniamin Baczewski / Piotr Komorowski (Akademia Muzyczna Gdańsk)
Nieszablonowe podejście do muzyki akordeonowej wynikiem współpracy kompozytora Beniamina Baczewskiego i akordeonisty Piotra Komorowskiego.

10.40 Malwina Lutrzykowska / Krzysztof Lutrzykowski (Akademia Muzyczna Gdańsk)
Dwie wizje programowości w utworach na skrzypce i akordeon Kyrie Eleison W. Runczaka oraz Hunting L. Kołodziejskiego.

11.20 Sławomir Kandziora (Akademia Muzyczna Poznań)
Miech jak smyczek? – orkiestra smyczkowa  w akordeonie.

12.10 Krystian Lizak (Akademia Muzyczna Łódź)
Zastosowanie armeńskiego instrumentu duduk i australijskiego instrumentu digderigoo w połączeniu z akordeonem.

12.50 Kacper Trębacz (Akademia Sztuki Szczecin)
Działalność kompozytorska Pawła Sławińskiego.

14.30 Marek Stawniak (Akademia Sztuki Szczecin)
Krzysztof Naklicki – akordeonista, kompozytor.

15.10 Ryszard Lubieniecki (Akademia Muzyczna Bydgoszcz)
Ułomność przemienić w wartość. O sposobach wykorzystania akordeonu w praktyce improwizacji i kompozycji na bazie własnych działań artystycznych.

15.50 Jędrzej Jarocki (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Warszawa)
Idiomatyka akordeonu w kontekście gry skrzypcowej na przykładzie Chaconny z II Partity BWV 1004 J.S. Bacha.

16.40 Żaneta Rydzewska (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Warszawa)
Nowa twórczość na akordeon kompozytorów warszawskich.

17.20 Maciej Zimka (Akademia Muzyczna Kraków)
Kształtowanie własnego języka kompozytorskiego w kontekście solowych i kameralnych utworów akordeonowych na przykładzie własnej twórczości.

 

KONCERT FINAŁOWY (Sala Kameralna/Aula w budynku czerwonym), godz. 18:30


Wykonawcy:

Trio: Urszula Cieślak – skrzypce, Wojciech Ulanowski – akordeon, Magdalena Hydzik – gitara
Trio: Aleksander Gaik – akordeon, Rafał Olas – akordeon, Alicja Sulkowska – perkusja
Kwintet: Bogumiła Dąbrowska – skrzypce, Krzysztof Nowakowski – fortepian, Piotr Komorowski – akordeon, Adam Pachla – kontrabas, Małgorzata Jarosz – gitara,
Gdańskie Trio Akordeonowe: Rafał Mieczkowski, Emil Fatyga, Radosław Klajna
Duo AM Poznań: Maciej Boberek – bas, Michał Cholka – akordeon
Vio-dion Duo – Malwina Lutrzykowska – skrzypce, Krzysztof Lutrzykowski – akordeon
Trio akordeonowe Symetrio AM Katowice: Marcin Jabłoński, Adam Potera, Krystian Saciłowski 
Jędrzej Jarocki – akordeon


W programie:
Prawykonanie kompozycji
Leszka Kołodziejskiego, Ryszarda Lubienieckiego, Macieja Zimki
oraz
Jan Sebastian Bach, Barbara Kaszuba, Władymir Runczak, Beniamin Baczewski, Marcin Jabłoński

WSTĘP WOLNY


***

World_Accordion_Day_sesja_2016_plakat