cos

II Koncert symfoniczny najlepszych dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku 2017/2018

18 marca 2018 17:00

Loading Map....

Data:
18/03/2018
17:00 - 19:00


Miejsce:
Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Opis wydarzenia:

II Koncert symfoniczny najlepszych dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku 2017/2018

Wykonawcy:

Najlepsi Dyplomanci Akademii Muzycznej w Gdańsku 2017/2018:
Daniel ZIOMKO – fortepian / klasa prof. zw. dra hab. Waldemara Wojtala
Anna ROCŁAWSKA-MUSIAŁCZYK – kompozycja / klasa ad. dra Marka Czerniewicza
Anna GOSPODAREK – dyrygentura symfoniczno-operowa / klasa prof. zw. dra hab. Rafała Jacka Delekty
Jagoda WYRWIŃSKA – dyrygentura symfoniczno-operowa / klasa prof. zw. dr hab. Elżbiety Wiesztordt-Sulecińskiej

Połączone chóry:
Chór Mieszany Cantores Veiherovienses, przygotowanie: mgr Tomasz Chyła
Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, przygotowanie: dr Błażej Połom
Chór Mieszany Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, przygotowanie: ad. dr Michał Kozorys
Chór Baltic Chamber Choir – Koło Artystyczno-Naukowe Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki, przygotowanie: studentka Ludmiła Kaczan

Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku
Zygmunt Rychert – dyrygent

W programie:
W.A. Mozart – Uwertura do opery Czarodziejski flet
dyr. Jagoda Wyrwińska

G. Rossini – Uwertura do opery Cyrulik sewilski
dyr. Anna Gospodarek

A. Rocławska-Musiałczyk – Osiem pieśni z Księgi Koheleta na głosy solowe, recytatora, grupę perkusyjną, chór i orkiestrę, cz. I – Ni ma tej nick nowégò pod słuńcã
dyr. Zygmunt Rychert

***

F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11
1. Allegro maestoso
2. Larghetto
3. Rondo – Vivace

solista: Daniel Ziomko
dyr. Zygmunt Rychert

Organizacja:
Akademia Muzyczna w Gdańsku


WSTĘP NA BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI 
(do pobrania na stronie wydarzenia od 12.03 g. 12:00)

>> POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ NA 17.03, g. 18 << BRAK WOLNYCH MIEJSC
>> POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ NA 18.03, g. 17 << BRAK WOLNYCH MIEJSC

WAŻNE!
Aby uniknąć ewentualnych kłopotów z dostępem do zarezerwowanych wejściówek, radzimy wygenerowany w systemie rezerwacji plik PDF od razu zapisać na dysku.
Wejściówkę należy okazać (jako wydruk lub plik/zdjęcie pliku w telefonie) w dniu koncertu przed wejściem do Sali Koncertowej.

Uprzejmie prosimy o rozsądną rezerwację – pamiętajmy, że niewykorzystane wejściówki zabierają szansę uczestnictwa w koncercie osobom faktycznie zainteresowanym!

W razie jakichkolwiek kłopotów z rezerwacją wejściówek prosimy o wiadomość na bpa@amuz.gda.pl. Postaramy się pomóc i odpowiedzieć możliwie niezwłocznie.

 

 

fot. Anna Świeczkowska

Anna ROCŁAWSKA-MUSIAŁCZYK

Urodziła się 10 maja 1987 roku w Wejherowie. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz (2012) oraz w klasie dyrygentury chóralnej ad. dr hab. Aleksandry Grucza-Rogalskiej (dyplom z wyróżnieniem, 2014). Obecnie studiuje trzeci kierunek – kompozycję w klasie ad. dr Marka Czerniewicza w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest laureatką konkursów kompozytorskich i chóralnych o randze międzynarodowej oraz ogólnopolskiej, m.in. III miejsce na V Międzynarodowym Festiwalu Transatlantyk Instant Composer pod przewodnictwem jury Jana A.P. Kaczmarka (2016), Young Music Award na Międzynarodowym Festiwalu Mundus Cantat w Sopocie (2015), Special prize Jury International Composition Competition ‚Corinfesta’ AERCO/Andreoli w Bolonii (2017), dwukrotnie I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Chóralną Pieśń Pasyjną do tekstu w Języku Kaszubskim (2014, 2015) oraz II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Adama Didura w Sanoku (2016) Jej utwory były wykonywane podczas takich festiwali i konkursów chóralnych jak m.in. Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere czy Festiwal Muzyki Współczesnej Nowe Fale w Gdańsku. Niektóre z jej kompozycji zostały prawykonywane na festiwalach i koncertach zagranicznych, m.in. na Węgrzech i w Holandii. Posiada w dorobku trzy płyty CD z autorską muzyką m.in. Psalmy z Księgi Dawida w języku kaszubskim na sopran, kontratenor i organy. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich z zakresu kameralistyki, dyrygentury i kompozycji, m.in. z Janem A.P. Kaczmarkiem, Philipem Lawsonem (byłym członkiem zespołu „The King’s Singers”), Triem Moskiewskim, prof. Vytautasem Miškinisem i prof. Krzysztofem Meyerem. Współtworzy i jest zarazem członkinią Zespołu Wokalnego Art’n’Voices, z którym dokonała nagrań płyty z jej autorską muzyką „Droga Krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej”. Jako pianistka specjalizuje się w muzyce kameralnej, współpracuje z artystami scen muzycznych i teatralnych w Polsce, komponuje i aranżuje muzykę do spektakli (m.in. „Moralność Pani Dulskiej”; „Ząb-zupa-dąb”, „Matka”, „Opowieść Wigilijna”). Jest laureatką Nagrody Remusa przyznawaną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Na co dzień pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku oraz w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W ramach zajęć muzyczno-rehabilitacyjnych jako akompaniator współpracuje ze Stowarzyszeniem Osób z niepełnosprawnością intelektualną w Gdańsku (ECEKON). Jest prezesem Stowarzyszenia Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej oraz wiceprezesem Fundacji Centrum Rozwoju Sztuki.

 

fot. Piotr Brajewski

Anna GOSPODAREK

Ukończyła studia I stopnia na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Wojciecha Rajskiego, a także studia magisterskie na Wydziale Instrumentalnym w klasie skrzypiec prof. Małgorzaty Skorupy i dr Karoliny Piątkowskiej-Nowickiej. Obecnie jest studentką dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. Rafała Jacka Delekty. Uczestniczyła w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Jacka Kasprzyka, José Maria Florêncio, George Tchitchinadze, Jerzego Salwarowskiego oraz Rafała Jacka Delektę.

Jako dyrygent miała okazję pracować m.in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną Sopot i Elbląską Orkiestrą Kameralną.

W maju 2015 roku razem z Jagodą Wyrwińską zorganizowała i poprowadziła koncert papieski w Katedrze Oliwskiej.

W styczniu 2016 roku była kierownikiem muzycznym spektaklu gdyńskiej grupy teatralnej Scena 138.

Jako muzyk orkiestrowy współpracowała z takimi orkiestrami jak Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Orkiestra Opery Bałtyckiej, Elbląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Kameralna Progress, Sinfonietta Consonus, Expat Philharmonic Orchestra oraz Bałtycka Filharmonia Młodych,  występując z takimi solistami jak Krystian Zimerman, Aleksandra Kurzak, Adam Makowicz, Andrea Bocelli, Leszek Możdżer, Tomasz Konieczny.

Swoje umiejętności w zakresie wiolinistyki doskonaliła u prof. Macieja Rakowskiego (Royal College of Music w Londynie) oraz w zakresie kameralistyki z Alexander String Quartet (USA).

Brała udział w nagraniach płytowych z takimi zespołami jak PFK Sopot, NeoQuartet oraz Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej, z którą współtworzyła album Wojciech Kilar: Angelus, Exodus, Victoria uhonorowany nagrodą Fryderyk 2014.

 

fot. Marek Kwiatkowski

Jagoda WYRWIŃSKA

Ukończyła z wyróżnieniem studia I stopnia na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. dr hab. Elżbiety Wiesztordt-Sulecińskiej. Obecnie kontynuuje naukę na studiach drugiego stopnia. Została czterokrotnie nagrodzona Stypendium Rektora macierzystej Uczelni dla najlepszych studentów. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzała uczestnicząc w kursach prowadzonych przez dyrygentów takich jak: Rafał Jacek Delekta, Jose Maria Florencio, Paweł Kotla, Colin Metters (Anglia), Zsolt Nagy (Węgry), Jerzy Salwarowski, George Tchitchinadze (Gruzja) i Lena-Lisa Wüstendörfer (Szwajcaria). Miała okazję pracować z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Kameralną i Symfoniczną Orkiestrą Akademii Muzycznej we Wrocławiu i w Gdańsku, Elbląską Orkiestrą Kameralną oraz Polską Filharmonią Bałtycką. Jako dyrygent brała udział w koncertach kompozytorskich na rodzimej Uczelni. Organizowała również koncerty w Archikatedrze Oliwskiej, na których wśród wykonawców znalazł się Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Orkiestra Kameralna złożona ze studentów Gdańskiej Akademii Muzycznej oraz soliści-wokaliści z tejże Uczelni. W ramach egzaminu dyplomowego poprowadziła koncert z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, w programie którego znalazł się między innymi II Koncert Fortepianowy F. Chopina, wykonany przez Karolinę Nadolską. Była również odpowiedzialna za koncert „Mistrz i uczniowie”, w którym zadyrygowała Orkiestrą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Podczas owego koncertu wykonane zostały utwory Adama Makowicza z udziałem tegoż artysty. Jest dyrygentem Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański, kieruje Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, pracuje w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, gdzie prowadzi Orkiestrę Symfoniczną oraz założoną przez siebie Orkiestrę Kameralną. W marcu 2017 roku otrzymała wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu.

 

fot. Weronika Kluczenko

Daniel ZIOMKO

Urodził się 1994 roku w Stargardzie.

Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie fortepianu mgr Ewy Loba-Diakité oraz mgr Żanety Bartosiewicz ukończył z wyróżnieniem w rodzinnym mieście, zaś studia I stopnia w klasie fortepianu prof. dra hab. Waldemara Wojtala w Akademii Muzycznej Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem w 2016 roku). Swoją edukację kontynuuje na studiach II stopnia w gdańskiej uczelni.

Koncertuje w kraju i zagranicą, a także bierze czynny udział w konkursach pianistycznych. Do jego najważniejszych osiągnięć należą:
– II nagroda na XV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej (Żagań 2010),
– III nagroda na XV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego (Płock 2013),
– I nagroda na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Szczecin 2013),
– III nagroda na XI Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym Chopinowski Interpretacje Młodych (Konin-Żychlin 2014),
– I nagroda w VII Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti Città di Treviso (Treviso 2015),
– tytuł laureata Estrady Młodych podczas 50. Festiwalu Pianistyki Polskiej (Słupsk 2016),
– finalista 47. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Ewy Strusińskiej. Koncertował w takich miejscach jak Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, wystąpił również z recitalem w Łazienkach Królewskich pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Warszawie. Bierze czynny udział jako pianista-kameralista. Występuje w trio fortepianowym APER TRIO oraz w duecie ze skrzypaczką Karoliną Gustaw. Z obydwoma zespołami otrzymał nagrody na międzynarodowych konkursach (Ruse, Treviso).

Uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez takich pedagogów jak: Jarosław Drzewiecki, Bernd Goetzke, Andrzej Jasiński, Ivan Klánský, Viera Nosina, Piotr Paleczny, Alexander Peskanov, Graham Scott, Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski. Brał także czynny udział w kursie mistrzowskim odbywającym się w ramach 71. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju.

Od 2011 roku jest laureatem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Stargardu.