cos

Galowe Koncerty Noworoczne

12 stycznia 2018 18:00

Loading Map....

Data:
12/01/2018 - 13/01/2018
18:00 - 20:00


Miejsce:
Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Opis wydarzenia:

GALOWE KONCERTY NOWOROCZNE

Wykonawcy:

Soliści:
Adrianna Dorociak – śpiew
Patrycja Mizerska – śpiew
Kinga Stańko – śpiew
Łukasz Walczak – śpiew
Olga Nurkowska – skrzypce
Teresa Konczal – wiolonczela
Marta Bagniewska – flet
Adrianna Mętel – flet
Katarzyna Ficner-Surdy – gitara
Weronika Rydzewska – gitara
Dorota Szyperska – gitara
Adrian Suchowiecki – gitara
Radosław Klajna – bandoneon

Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku

Połączone Chóry Akademii Muzycznej w Gdańsku:
Chór Uczelniany – przygotowanie: prof. dr hab. Marcin Tomczak, mgr Beata Śnieg-Wądołowska, dr Karol Kisiel
Chór Żeński Gaudium per Canto Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu – przygotowanie: prof. dr hab. Anna Fiebig, mgr Martyna Gorajek, mgr Anastasiya Senkavets, mgr Paweł Nodzak
Zespół Wokalny Wydziału Wokalno-Aktorskiego – przygotowanie: dr hab. Przemysław Stanisławski 

Zygmunt Rychert – dyrygent

 

Program:

 • S. Moniuszko (arr. Zygmunt Rychert) – Polonez z opery Hrabina
 • P. de Sarasate – Romans andaluzyjski op. 22 na skrzypce i orkiestrę
  solistka: Olga Nurkowska (kl. dra hab. Pawła Kuklińskiego)
 • J. Rodrigo – Concierto Andaluz na cztery gitary i orkiestrę, cz. I Tiempo de Bolero
  soliści:
  Dorota Szyperska (kl. dr Moniki Dżuły-Radkiewicz)
  Katarzyna Ficner-Surdy (kl. mgra Roberta Horny)
  Adrian Suchowiecki (kl. dr Moniki Dżuły-Radkiewicz i mgr Emilii Majewskiej)
  Weronika Rydzewska (kl. mgr Emilii Majewskiej)
 • C. Saint-Saëns (arr. Zygmunt Rychert) – Łabędź z Karnawału zwierząt na wiolonczelę i orkiestrę
  solistka: Teresa Konczal (kl. dra hab. Błażeja Golińskiego)
 • J. Strauss II – Walc Róże Południa op. 388

***

 • N. Rimski-Korsakow – Lot trzmiela z opery Bajka o carze Sałtanie
  solistki:
  Marta Bagniewska (kl. prof. dra hab. Krzysztofa Langmana i mgra Rafała Jędrzejewskiego)
  Adrianna Mętel (kl. prof. dra hab. Krzysztofa Langmana)
 • A. Piazzolla – Adiós Nonino na bandoneon i orkiestrę
  solista: Radosław Klajna (kl. prof. dra hab. Krzysztofa Olczaka i dra Pawła Zagańczyka)
 • A.L. Webber (arr. Fedor Vrtacnik) – Don’t Cry For Me Argentina z musicalu Evita
  solistka: Patrycja Mizerska (kl. prof. dra hab. Ryszarda Minkiewicza)
 • H. Arlen (arr. Fedor Vrtacnik) – Over the Rainbow z musicalu The Wizard of Oz
  solistka: Kinga Stańko (kl. prof. dra Andrzeja Nanowskiego, mgra Miłosza Gałaja)
 • A. Menken (arr. Fedor Vrtacnik) – Beauty and the Beast z musicalu Beauty and the Beast
  soliści: Adrianna Dorociak (kl. dra Krzysztofa Bobrzeckiego), Łukasz Walczak (kl. prof. dra Andrzeja Nanowskiego, mgra Miłosza Gałaja)
 • A. Borodin – Tańce połowieckie z opery Kniaź Igor na chór i orkiestrę

Organizacja:
Wydział Instrumentalny
Wydział Wokalno-Aktorski
Wydział Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu

12.01 – wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki (do pobrania na stronie wydarzenia od 4.01.2018, g. 10:00)

–> POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ <– BRAK WOLNYCH WEJŚCIÓWEK!!!
Aby uniknąć ewentualnych kłopotów z dostępem do zarezerwowanych wejściówek, radzimy wygenerowany w systemie rezerwacji plik PDF od razu zapisać na dysku.
Wejściówkę należy okazać (jako wydruk lub plik/zdjęcie pliku w telefonie) w dniu koncertu przed wejściem do Sali Koncertowej.

Uprzejmie prosimy o rozsądną rezerwację – pamiętajmy, że niewykorzystane wejściówki zabierają szansę uczestnictwa w koncercie osobom faktycznie zainteresowanym!

W razie jakichkolwiek kłopotów z rezerwacją wejściówek prosimy o wiadomość na bpa@amuz.gda.pl. Postaramy się pomóc i odpowiedzieć możliwie niezwłocznie.

13.01 – koncert zamknięty dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

 

***

 

MARTA BAGNIEWSKA – flet
Studentka I roku studiów II st. na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fletu prof. Krzysztofa Langmana oraz mgra Rafała Jędrzejewskiego. Uczestniczyła w wielu projektach, warsztatach i kursach mistrzowskich u takich osobistości jak: Peter-Lukas Graf, Łukasz Długosz, Gareth McLernon, Michael Martin Kofler, Andrea Lieberknecht, Aldo Baerten, Ruth Wentorf. Jako kameralistka koncertowała w kraju jak i za granicą, głównie na terenach Niemiec. Wzięła udział jak i koncertowała w „I Forum Fletowym w Polsce”, którego pierwsza część odbyła się w Warszawie, a druga w Krakowie.

 

ADRIANNA DOROCIAK – śpiew
Urodzona 20 marca 1996 r. w Elblągu. W roku szkolnym 2002/2003 rozpoczęła naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, na kierunku fortepian. W 2008/2009 kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu na kierunku rytmika z instrumentem dodatkowym – fortepian. W roku szkolnym 2014/2015 ukończyła szkołę z wynikiem celującym. Obecnie studentka III roku studiów I st. specjalności musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu dra Krzysztofa Bobrzeckiego. Do tej pory umiejętności taneczne i wokalne prezentowała w spektaklach takich jak: „Zwierzęta doktora Dolittle” w reżyserii Jerzego Bielunasa, z choreografią Macieja Florka w elbląskim teatrze Światowid, „Funny Girls” w reżyserii Miłosza Gałaja z choreografią Joanny Semeńczuk oraz „Miłość i więcej nic” w reżyserii Macieja Konopińskiego oraz choreografii Sławomira Gidla w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoją przyszłość wiąże z muzyką, tańcem oraz śpiewem na deskach teatru muzycznego.

 

KATARZYNA FICNER-SURDY – gitara
Swoją przygodę z gitarą rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Międzyrzeczu pod okiem Krzysztofa Krechowca, Krzysztofa Nieboraka oraz Leszka Zaleskiego. Naukę kontynuowała w Szkole Muzycznej II st. w Gorzowie Wielkopolskim u mgra Karola Olejniczaka. Absolwentka studiów I st. w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dra Krzysztofa Pełecha. Obecnie studentka II roku studiów II st. na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie gitary mgra Roberta Horny. Podczas całej kariery muzycznej brała udział w licznych konkursach i kursach gitarowych, podczas których kształciła swe zdolności pod okiem wielu wybitnych gitarzystów takich jak m.in.: Leszek Potasiński, Marek Pasieczny, David McDonald, Blass Sanchez, Finn Svit, Andrea de Vitis, Philippe Villa, Michał Naggy, Pavel Steidl, Carlos Pinana, Jarema Klich, Piotr Resteci, Florian Palier czy Piotr Zaleski.

 

RADOSŁAW KLAJNA – bandoneon
Urodzony w 1994 r. w Kartuzach. Student II roku studiów II st. na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie akordeonu prof. dra hab. Krzysztofa Olczaka i dra Pawła Zagańczyka. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kartuzach. Brał udział w kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in. Mikko Luoma (Finlandia), Stefan Hussong (Niemcy), Alexander Dmitriew (Rosja), Giorgio Dellarole (Włochy), Erardo Vietti (Argentyna). Uczestniczył w wielu projektach kameralnych i orkiestrowych. Jest laureatem konkursów o zasięgu ogólnopolskim. Koncertuje na terenie całego kraju i aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym regionu. W roku 2016 rozpoczął naukę gry na bandoneonie.

 

TERESA KONCZAL – wiolonczela
Absolwentka (dyplom z wyróżnieniem) Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie dr Anny Sawickiej. Obecnie studentka I roku studiów II st. na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie wiolonczeli dra hab. Błażeja Golińskiego. Uczestniczyła w wielu konkursach wiolonczelowych oraz kameralnych, licznych projektach orkiestrowych, a także płytowych sesjach nagraniowych. Brała udział w lekcjach mistrzowskich wielu znanych wiolonczelistów, m.in.: Jeroena Reulinga, Denisa Severina, Tomasza Lisieckiego, Stanisława Firleja, Romana Jabłońskiego. Koncertuje w Polsce, jak również za granicą; w grudniu 2016 r. miała okazję zagrać również na drugiej półkuli – w Belo Horizonte (Brazylia).

 

ADRIANNA MĘTEL – flet
Absolwentka studiów I st. (2016) w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem dr Agaty Kielar-Długosz. Obecnie studentka I roku studiów II st. na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fletu prof. dra hab. Krzysztofa Langmana. Uczestniczyła w wielu projektach, kursach i warsztatach muzycznych w kraju i za granicą, wśród których należy wymienić m.in. kursy mistrzowskie w klasie fletu słynnych flecistów – Petera Lukasa-Grafa, Łukasza Długosza, Agaty Kielar-Długosz, Jerzego Mrozika, Wally Hase, Helgi Zuccaro, Roberta Dicka, warsztaty orkiestrowe – Bisyoc Intercultural Youth Orchestral Exchange w Wielkiej Brytanii pod batutą Juliana Gibbonsa. Otrzymała m.in. II nagrodę na konkursie „Città di Barletta” we Włoszech (2015), II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Michałowicach (2016), wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Przemyślu (2016), I nagrodę na konkursie „Artem cameralem promovere” wspólnie z organistką Nengyi Chen w Mielcu (2017).

 

PATRYCJA MIZERSKA – śpiew
Absolwentka studiów I st. (2017) specjalności musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. dra hab. Ryszarda Minkiewicza i dra Krzysztofa Bobrzeckiego. Obecnie studentka I roku studiów II st. macierzystej uczelni w klasie śpiewu prof. dra hab. Ryszarda Minkiewicza. Naukę śpiewu rozpoczęła w wieku 10 lat w SpiT „FART” w Bielawie pod kierunkiem Anny Lutz. Od roku wokalistka warszawskiego prog rockowego zespołu Archangelica, z którym jesienią 2016 r. wydała płytę „Tomorrow starts today”. Była wokalistka zespołu rockowego Poxy Life. Można było ją zobaczyć w „The Voice of Poland III” (drużyna Edyty Górniak) oraz „Must Be the Music 11”. Laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Występowała m.in. na deskach Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Teatru Wybrzeże w Sopocie, Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Od niedawna stepuje wraz z Karolem Drzewoszewskim podczas różnych uroczystości. W 2012 r. była również stypendystką programu stypendialnego „z Dolny Śląsk”. Nagrywała piosenki do bajek dla dzieci przy współpracy z wydawnictwem „Astrum” we Wrocławiu. Użyczała także głosu, nagrywając zapowiedzi dj, intra oraz jingle reklamowe na event III Sudety Sound electro city.

 

OLGA NURKOWSKA – skrzypce
Urodzona w 1996 r. w Koszalinie. Absolwentka (dyplom z wyróżnieniem w 2015 r.) Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie mgr Małgorzaty Kobierskiej. Obecnie studentka III roku studiów I st. na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec dra hab. Pawła Kuklińskiego oraz klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej i dra hab. Pawła Kuklińskiego. Jest laureatką konkursów m.in. w Sztokholmie, Krakowie, Zielonej Górze czy Warszawie. Podczas licznych kursów mistrzowskich w Kołobrzegu, Darłowie, Gdańsku, Poznaniu, Pile, Wrocławiu, Lusławicach pracowała pod okiem wybitnych osobistości świata muzycznego, takich jak Magdalena Rezler-Niesiołowska, Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Jakowicz, Bartłomiej Nizioł, Tomasz Tomaszewski, Maciej Rakowski, Jan Stanienda, Oleg Kaskiv, Klaidi Sahatci, Agata Szymczewska, Piet Kuijken, Wolfgang Boettcher. W roku 2017 brała udział w Letniej Akademii Muzyki Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker w Lusławicach. Występowała jako solistka z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej, orkiestrą ZPSM w Koszalinie i orkiestrą kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertowała m.in. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Koszalińskiej. Brała czynny udział w festiwalach „Emanacje”, „Music Festival & Masterclass Piła”, „Gdański Festiwal Muzyczny”, „Gdańscy Pianiści Miastu”, „Akademia Mendelssohnowska”. Jest dwukrotną stypendystką Prezesa Rady Ministrów i stypendystką Rektora Akademii Muzycznej za osiągnięcia artystyczno-naukowe.

 

WERONIKA RYDZEWSKA – gitara
Absolwentka Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży. Obecnie studentka III roku studiów I st. na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie mgr Emilii Majewskiej. Zdobywczyni wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie, II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Serbii oraz II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Tczewie. Czynnie koncertująca gitarzystka, ma na swoim koncie m.in. współpracę z Polską Filharmonią Bałtycką. Swoją wiedzę o muzyce pogłębia studiując muzykoterapię.

 

KINGA STAŃKO – śpiew
Studentka I roku studiów II st. specjalności musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. dra Andrzeja Nanowskiego i mgra Miłosza Gałaja. Swoje pierwsze szlify wokalne zdobywała w Akademii Piosenki pod kierunkiem Anny Czerskiej, zaś aktorskie podczas zajęć Gońca Teatralnego w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. W 2015 r. ukończyła Państwowe Studium Wokalno-Baletowe, uzyskując tytuł Aktora Scen Muzycznych. Uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez m.in. Bobbiego McFerrina , Maureen Scott, Dorotę Zięciowską czy Zbigniewa Kaletę. W 2012 r. zadebiutowała na dużej scenie rolą Róży w musicalu „Mały Książę” (reż. Cezary Domagała) w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Współpracowała z Jugendchórem w ramach Międzynarodowego Projektu EUROPERA („Carmina Burana”, „Zorba”, „Axion Esti”), Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu („Portret Doriana Greya”, reż. Grzegorz Grecas), Mazowieckim Teatrem Muzycznym („Fame”, reż. Miłosz Gałaj) oraz niemieckim Teatrem Uckermärkische Buchnen Schwedt („Amore Mio-Das Figarokomplott”, reż. Reinhard Simon). Aktualnie współpracuje z Centrum Kultury w Gdyni, gdzie gra w spektaklach „O miłości… czyli absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego” (reż. Krystian Nehrebecki) oraz „Iwan – carski syn” (reż. Konrad Szachnowski).

 

Adrian Norman SUCHOWIECKI – gitara
Urodzony 10 października 1995 r. w Olsztynie. Gitarzysta muzyki klasycznej, niezamykający się w jednym gatunku. Student III roku studiów I st. na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie gitary dr Moniki Dżuły-Radkiewicz i mgr Emilii Majewskiej. Uczestnik i laureat licznych festiwali muzycznych. W 2017 r. nawiązał współpracę z fundacją Förderverein für junge Musiker aus Deutschland und Polen e.V. (Brema). Do jego osiągnięć należą: II miejsce – IV Olsztyński Konkurs Gitarowy, wyróżnienie – V Olsztyński Konkurs Gitarowy, IV miejsce – VI Olsztyński Konkurs Gitarowy, III miejsce – VII Olsztyński Konkurs Gitarowy, II miejsce – VI Regionalne Przesłuchania Gitarowe w Zambrowie, II miejsce – XV Konfrontacje Gitarzystów w Pucku, I miejsce, Nagroda Główna – I Konkurs „Młodych Wirtuozów” w Szafarni, II miejsce – VII Regionalny Konkurs Gitarowy w Zambrowie, II miejsce – Polska Ofensywa Muzyczna w Olsztynie, III miejsce – I Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Tczewie.

 

DOROTA SZYPERSKA – gitara
Studentka II roku studiów II st. na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie gitary dr Moniki Dżuły-Radkiewicz. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni w klasie gitary mgr Joanny Rutkowskiej. Laureatka V Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Kielcach (2013), IX (2013) oraz VIII (2011) Spotkań Metodycznych Gitarzystów w Gdańsku, II Regionalnego Konkursu Gitarowego w Olsztynie (2010). Doskonaliła swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez takich gitarzystów jak m.in.: Łukasz Kuropaczewski, Judicael Perroy, Marcin Dylla, Marek Zieliński, Marcin Zalewski, Denis Sung Ho, Davide Ficco, Stela Mitewa-Dinkova.

 

ŁUKASZ WALCZAK – śpiew
Student II roku studiów II st. specjalności musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. dra Andrzeja Nanowskiego i mgra Miłosza Gałaja. Były uczeń w klasie śpiewu solowego u dr Wiesławy Kończewskiej-Plac w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. W lipcu 2017 r. brał udział w Rewii „Funny Girls” na V Festiwalu „Królewskie Śpiewanie” w Tykocinie. W maju 2017 r. tańczył w studenckim spektaklu operowym „Verbum Nobile” Stanisława Moniuszki w reżyserii Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej, przygotowanym w ramach obchodów Jubileuszu 70-lecia Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Brał udział w pokazach tanecznych 25. Finału WOŚP w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W 2016 r. współpracował z Domem Kultury w Golubiu-Dobrzyniu przy tworzeniu przedstawień muzycznych. W lipcu tego samego roku uczestniczył w XV Kursie Wokalistyki Operowej w Iwoniczu-Zdroju i wziął udział w koncercie finałowym, „Operowe divertimento z parasolkami wokół fortepianu”. W latach 2012-2017 corocznie brał udział w koncertach charytatywnych organizowanych przez Zespół Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego „Dzieci Dzieciom”.