cos

Charytatywny koncert Big-Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku

16 grudnia 2017 19:30

Loading Map....

Data:
16/12/2017
19:30 - 21:00


Miejsce:
Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Opis wydarzenia:

Charytatywny koncert Big-Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku

Wykonawcy:
Big-Band Akademii Muzycznej w Gdańsku w składzie:
Saksofony: Marek Stępniak, Michał Sasinowski, Bartosz Sadok, Szymon Kowalik, Adrian Wysocki, Szymon Zawodny
Flet: Adrian Wysocki
Bass Klarnet: Tomasz Klepczyński
Trąbki: Krzysztof Ostrowski, Radosław Kulesza, Agata Ławicka, Adam Skorczewski
Puzony: Artur Ostrowski, Mikołaj Zieliński, Kamil Chojna
Gitara: Maciej Sawczuk, Paweł Kasprzewski, Karol Ruciński, Maciej Walewski
Piano: Jakub Janoszek, Jan Jarecki, Ariel Suchowiecki
Akordeon: Wojciech Ulanowski, Szymon Lipiński
Kontrabas/bas: Filip Arasimowicz, Tomasz Krawczyk, Tomasz Sadecki
Perkusja: Kacper Skolik, Maciej Chrzęszczyk, Hussam Abdul-Samad

Dyrygent: Szymon Sutor
Gościnnie: Paulina Porszke

W programie utwory kompozytorów związanych z Akademią Muzyczną w Gdańsku:
Leszka Kułakowskiego, Szymona Sutora, Pauliny Porszke i Michała Ciesielskiego

  
Organizacja:
Katedra Jazzu i Muzyki Estradowej

Współorganizacja:
Samorząd Studencki Akademii Muzycznej w Gdańsku

***

Koncert będzie połączony ze zbiórką pieniędzy i aukcją dla wiolonczelisty Krzysztofa Dubienieckiego, studenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, który zmaga się z chorobą nowotworową.

W ramach aukcji zostaną zlicytowane między innymi:

  • prywatne koncerty wysokiej klasy zespołów muzycznych, w tym zespołu Zagan Acoustic,
  • sesje fotograficzne,
  • utwory studentów specjalności kompozycja naszej uczelni

i wiele innych.

Dochód z aukcji i puszek zostanie przeznaczony na badanie Onconomics PLUS, terapię celowaną oraz terapię biologiczną wspomagającą leczenie. Dzięki nim Krzyś otrzyma szansę na długie życie i szczęśliwą przyszłość, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu.


Jeśli ktoś prosi nas o pomoc,
to znaczy, że jesteśmy jeszcze coś warci.
– Paulo Coelho

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki (do pobrania na stronie wydarzenia od środy 6.12.2017, g. 10:00).

–> POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ <–
BARDZO WAŻNE!!! Wygenerowany w systemie rezerwacji plik PDF należy od razu zapisać na dysku, ponieważ w związku z awarią system nie wysyła maili z wejściówkami.
Wejściówkę okaż (jako wydruk lub plik/zdjęcie pliku w telefonie) w dniu koncertu przed wejściem do Sali Koncertowej.

Uprzejmie prosimy o rozsądną rezerwację – pamiętajmy, że niewykorzystane wejściówki zabierają szansę uczestnictwa w koncercie osobom faktycznie zainteresowanym!

W razie jakichkolwiek kłopotów z rezerwacją wejściówek prosimy o wiadomość na bpa@amuz.gda.pl. Postaramy się pomóc i odpowiedzieć możliwie niezwłocznie.

 


fot. Sisi Cecylia


Szymon Sutor

Kompozytor, aranżer, dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku specjalności kompozycja i aranżacja jazzowa oraz dyrygentura chóralna.

Laureat IX Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Zdobywca tytułu „Osobowość roku 2015” w kategorii „Kultura” w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego oraz nagrody „Angelusa” dla działacza oraz twórcy kultury miasta Kościerzyna.

Na swoim koncie posiada wiele kompozycji zarówno na aparat kameralny jak i symfoniczny, w tym czteroczęściową mszę „Missa de Beata Maria Virgine” na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, trio jazzowe oraz solistów. 

Zaangażowany w liczne projekty muzyczne, współpracuje z wybitnymi artystami muzyki poważnej, jazzowej oraz rozrywkowej. Założyciel, aranżer oraz dyrygent orkiestry rozrywkowej „Szymon Sutor Orchestra”.

Zaliczony do grona najlepszych dyplomantów rocznika 2016/2017 Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jego kompozycja na septet jazzowy oraz orkiestrę smyczkową została wykonana przez orkiestrę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Maestro George’a Tchitchinadze podczas koncertu symfonicznego „Pomorskie Talenty”.

Od roku akademickiego 2017/18 Szymon Sutor został pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w Katedrze Jazzu i Muzyki Estradowej.

 

***

Nie dajmy zamilknąć wiolonczeli Krzysia!
Student Akademii Muzycznej w Gdańsku potrzebuje pomocy.

Krzysztof Dubieniecki ma 26 lat i jest studentem ostatniego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie wiolonczeli dra hab. Jerzego Wujtewicza, prof. AM.

W październiku 2010 roku zdiagnozowano u niego bardzo ciężką i trudną w leczeniu chorobę – ziarnicę złośliwą typu NS II B, zwaną również chłoniakiem Hodgkina. Przystąpił do leczenia konwencjonalnego, co z początku dawało pozytywne rezultaty. Z czasem, a dokładnie przy drugim cyklu chemioterapii ABVD nastąpiła progresja choroby i zdecydowano się podjąć silniejsze kroki. Zastosowano chemię ICE.

Do tego momentu Krzyś jest łącznie po 21 wlewach chemii oraz po przeszczepie autogenicznym. Mimo remisji, w grudniu 2016 r. nastąpił u niego nawrót choroby właściwej i jego zdrowie uległo znacznemu pogorszeniu. Od roku Krzysztof poddaje się leczeniu środkami alternatywnymi, których niestety NFZ nie refunduje, przez co są bardzo kosztowną inwestycją, a z biegiem czasu wydatków będzie coraz więcej…

JAK MOŻNA POMÓC?