cos

Benefis Dojrzałości – Moje Życie. Moje Miasto: ogłoszenie wyników Konkursu Poetyckiego

18 września 2017 11:00

Loading Map....

Data:
18/09/2017
11:00 - 13:00


Miejsce:
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku


Opis wydarzenia:

Benefis Dojrzałości – Moje Życie. Moje Miasto

benefisdojrzalosci.pl

Główną inspiracją do realizacji projektu jest twórczość poetycka gdańskich seniorów. Podczas konkursu poetyckiego, zrealizowanego na potrzeby tego projektu, zostanie wybranych 8-10 utworów poetyckich napisanych przez gdańskich seniorów. Do wybranych w konkursie utworów muzykę napisze Kamil Cieślik – profesjonalny kompozytor i aranżer. Utwory te wykonane będą na uroczystym koncercie pt. „Benefis Dojrzałości – Moje Życie. Moje Miasto”, który odbędzie się w październiku 2017 roku na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
To wyjątkowy koncert w wykonaniu trójmiejskich artystów, którzy stworzą na tę okazję zespół wokalno – instrumentalny, złożony z przedstawicieli różnych orkiestr, chórów, formacji jazzowych czy grup teatralnych.
Będzie to koncert solidarności międzypokoleniowej i międzyinstytucjonalnej.

Założeniem projektu jest oprócz jakości gotowego dzieła, pewien rodzaj przełamania barier osądu o możliwościach,  potencjale i zdolnościach czy wizerunku tej grupy wiekowej w powszechnej świadomości, poprzez udział w ważnym wydarzeniu kulturalnym.

Cały projekt zakłada nieodpłatne zaangażowanie artystów i realizatorów w przedsięwzięcie wspólnego tworzenia ważnego wydarzenia kulturalnego.  Ma mieć charakter społecznego włączenia się środowisk artystycznych w działania na rzecz instytucji senioralnych (gdańskie kluby seniora, Uniwersytety III wieku, stowarzyszenia i grupy senioralne itp.).

Harmonogram:
18.09.2017, g. 11:00, Ratusz Staromiejski w Gdańsku
Uroczystość ogłoszenia wyników Gdańskiego Konkursu Poetyckiego – prezentacja utworów poetyckich wybranych z przeznaczeniem do nich muzyki i prezentacji na Koncercie Głównym
27.10.2017, Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Koncert Główny, podczas którego zostaną wykonane utwory skomponowane do wybranych, napisanych przez seniorów utworów poetyckich

Kompozytor i aranżer: Kamil Cieślik
Wykonawcy:
Muzycy – wokaliści i instrumentaliści (soliści i orkiestra) – studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Kwartet Cappelli Gedanensis, Chór Akademii Muzycznej w Gdańsku, wybrany chór senioralny z woj. pomorskiego, soliści – wokaliści i instrumentaliści z profesjonalnej sceny.

Koordynatorzy projektu: Jarosław Polański, Andrzej Urbański

Organizatorzy:
Urząd Miasta Gdańska
Fundacja Promedicine
Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed

Mecenat: Swissmed

Partnerzy:
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Seniora
Nadbałtyckie Centrum Kultury

Patronat medialny: Radio Gdańsk

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska