cos

Academia Musica Judaica III

31 maja 2019 00:00

Loading Map....

Data:
31/05/2019 - 03/06/2019
00:00


Miejsce:
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki


Opis wydarzenia:

Academia Musica Judaica III

To kolejna odsłona warsztatów muzycznych skierowanych do studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, której finał w formie koncertu, odbędzie się podczas festiwalu. Tym razem warsztaty mają zasięg międzynarodowy. Jednym z prowadzących warsztaty jest Radosław Szarek, wybitny  instrumentalista i wykładowca w Wyższej Szkole Muzycznej w Norymbergii. Niemiecki muzyk wraz z Pawłem Zagańczykiem (wykładowcą aMuz w Gdańsku) przeprowadzą warsztaty ze studentami gdańskiej uczelni, w wyniku których powstanie koncert muzyki inspirowanej motywami żydowskimi.

Tak jak w roku poprzednim, planowane jest wydanie płyty z zarejestrowanym materiałem muzycznym. Jesteśmy również przekonani, że oprócz walorów artystycznych związanych z powstaniem nowych dzieł muzycznych oraz promocji w postaci nagrania płyty, odbędzie się międzynarodowa integracja środowisk muzycznych.

Koordynacja warsztatów:
dr Paweł Zagańczyk

 

INFORMACJE O WYKŁADOWCY:

Prof. Radosław Szarek (1983) – w wieku sześciu lat otrzymał pierwsze lekcje gry na fortepianie, siedem lat później jego pasją stała się perkusja. Jest absolwentem Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy w klasie Mirosława Żyty i Macieja Korpala. W roku 2002 rozpoczął studia na wydziale perkusji Akademii Muzycznej w Norymberdze u prof. Hermanna Schwandera. Następnie, w 2004, podjął dodatkowe studia jazzowe u Hansa-Güntera Brodmanna. W tym samym czasie uczestniczył w warsztatach gry na wibrafonie u Billa Molenhofa. Jako solista i muzyk orkiestrowy współpracował do tej pory m.in. z Norymberską Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonikami z Würzburga, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Stypendysta Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej, Fundacji Yehudi Menuhin oraz Rotary. Od roku 2013 wykłada na Akademii Muzycznej w Norymberdze.