cos

Zagłosuj w Plebiscycie „Młody Twórca Kultury” na laureata Nagrody Publiczności dla Młodych Twórców Kultury Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury 2018

20 listopada 2018 11:04

Dwoje z siedmiu artystów zgłoszonych do XIX edycji Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury to kandydaci wywodzący się ze środowiska Akademii Muzycznej w Gdańsku: Tomasz Chyła – doktorant na kierunku Dyrygentura i dr Anna Wilczewska – pedagog na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu.

Ponieważ jeden z laureatów zostanie wyłoniony w Plebiscycie „Młody Twórca Kultury” organizowanym przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto” oraz portal trojmiasto.gazeta.pl, przekazujemy, że również Wy możecie wesprzeć swoim głosem muzycznych kandydatów.

Jak oddać głos? Głosowanie odbywa się w systemie internetowym i trwa od 19 do 28 listopada. Wystarczy kliknąć w poniższy link, wybrać swojego faworyta z listy, zaakceptować regulamin i gotowe!
GŁOSUJ

Kto otrzyma najważniejszy gdański laur dla młodych twórców? Odpowiedź jest w Waszych rękach!

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali 30 listopada 2018 w gdańskim Klubie Żak oraz na portalu www.trojmiasto.wyborcza.pl.

O NAGRODZIE
Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawana jest rokrocznie, począwszy od 2000 roku. Wyróżniani są nią artyści reprezentujący wszelkie dziedziny sztuki: od muzyki przez taniec współczesny do plastyki. Na laur mogą liczyć także animatorzy kultury. Warunkiem otrzymania Nagrody są osiągnięcia artystyczne i młody wiek – laur przyznawany jest osobom, które nie ukończyły 35. roku życia. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia, w postaci dyplomu, statuetki, nagrody finansowej, podejmuje Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele wszystkich uczelni artystycznych, mediów, Miasta i laureaci ubiegłorocznej edycji Nagrody.

***

Kandydaci do tegorocznej edycji Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury wywodzący się ze środowiska Akademii Muzycznej w Gdańsku:

fot. Sisi Cecylia

Tomasz Chyła – skrzypek, dyrygent i kompozytor, specjalizujący się przede wszystkim w muzyce jazzowej. Absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej, od wielu lat bardzo aktywny na różnych polach działalności artystycznej. Formacja Tomasz Chyła Quintet zwyciężyła w konkursie 40. Międzynarodowego Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie, a w maju 2017 roku światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta, zatytułowana „Eternal Entropy”.

fot. Marta Anhalt

Anna Wilczewska – dyrygentka młodego pokolenia, założycielka i dyrygent Chóru Kameralnego 441 Hz oraz Młodzieżowego Chóru Mieszanego Cantilena Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku. Została nagrodzona odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za całokształt działalności artystycznej oraz wyróżniona szeregiem stypendiów kulturalnych.


Więcej o Plebiscycie i kandydatach

Więcej o Nagrodzie