cos

Zagłosuj w Plebiscycie „Młody Twórca Kultury” na laureata Nagrody Publiczności dla Młodych Twórców Kultury Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury 2017

15 listopada 2017 12:47

Aż sześciu z siedemnaściorga artystów zgłoszonych do XVIII edycji Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury to kandydaci wywodzący się ze środowiska Akademii Muzycznej w Gdańsku (jej studenci, absolwenci, pedagodzy): Kamil Cieślik, Tomasz Chyła, Arnaud Kamiński, Rafał Kłoczko, Ignacy Jan Wiśniewski, Zespół ALGORHYTHM.

Ponieważ jeden z laureatów zostanie wyłoniony w Plebiscycie „Młody Twórca Kultury” organizowanym przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto” oraz portal trojmiasto.gazeta.pl, przekazujemy, że również Wy możecie wesprzeć swoim głosem muzycznych kandydatów.

Jak oddać głos? Głosowanie odbywa się w systemie internetowym i trwa do 22 listopada. Wystarczy kliknąć w poniższy link, wybrać swojego faworyta z listy, zaakceptować regulamin i gotowe!
GŁOSUJ

Kto otrzyma najważniejszy gdański laur dla młodych twórców? Odpowiedź jest w Waszych rękach!

Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 24 listopada 2017 oraz na portalu www.trojmiasto.wyborcza.pl.

 
 

 

O NAGRODZIE
Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawana jest rokrocznie, począwszy od 2000 roku. Wyróżniani są nią artyści reprezentujący wszelkie dziedziny sztuki: od muzyki przez taniec współczesny do plastyki. Na laur mogą liczyć także animatorzy kultury. Warunkiem otrzymania Nagrody są osiągnięcia artystyczne i młody wiek – laur przyznawany jest osobom, które nie ukończyły 35. roku życia. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia, w postaci dyplomu, statuetki, nagrody finansowej, podejmuje Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele wszystkich uczelni artystycznych, mediów, Miasta i laureaci ubiegłorocznej edycji Nagrody.

***

Kandydaci do tegorocznej edycji Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury wywodzący się ze środowiska Akademii Muzycznej w Gdańsku:

Kamil Cieślik – absolwent wydziału kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku. Młody kompozytor współpracował z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej Sopot oraz z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Tomasz Chyła – skrzypek, dyrygent i kompozytor. Dyrektor artystyczny oraz twórca Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Sakralnej „Pater Noster” w Strzepczu oraz lider jazzowej grupy Tomasz Chyła Quintet.

Arnaud Kamiński – ceniony muzyk, absolwent Konserwatorium Paryskiego, Sorbony oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat międzynarodowych konkursów oraz pomysłodawca i dyrektor artystyczny Euro Chamber Music Festival Gdańsk.

Rafał Kłoczko – jeden z najbardziej obiecujących młodych dyrygentów w Polsce. Na stałe związany z Teatrem Wielkim w Warszawie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Pomorskim Towarzystwem Muzycznym i Cappellą Gedanensis.

Ignacy Jan Wiśniewski – pianista, kompozytor, lider własnego zespołu jazzowego. Absolwent, a dziś – pracownik naukowy i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2016 roku ukazała się jej debiutancka płyta zatytułowana „Jazz Shirim”.

Zespół ALGORHYTHM – kwintet jazzowy, w skład którego wchodzą jedni z najzdolniejszych trójmiejskich jazzmanów młodego pokolenia: Emil Miszk (trąbka), Piotr Chęcki (saksofon), Sławek Koryzno (perkusja), Szymon Burnos (instrumenty klawiszowe) i Krzysztof Słomkowski (kontrabas). Grupa ma na koncie występy na krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych oraz dwie płyty długogrające: „Segments” i „Mandala”.


Więcej o Plebiscycie i kandydatach

Więcej o Nagrodzie