cos

Zagłosuj na naszych artystów nominowanych w Plebiscycie OSOBOWOŚCI ROKU 2016 „Dziennika Bałtyckiego”

20 stycznia 2017 13:37

Trwa wielki plebiscyt, w którym Czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego” wybierają Osobowości Roku 2016 w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorząd i społeczność lokalna oraz biznes. Plebiscyt jest prowadzony osobno w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz w powiatach naszego województwa. Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominowała redakcyjna kapituła oraz Czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego”.

Głosowanie smsowe na Osobowości Roku 2016 rozpoczęło się w czwartek, 5 stycznia i potrwa do 30 stycznia br. do godz. 21. Serdecznie zachęcamy do wsparcia swoim głosem związanych z naszą uczelnią artystów!

 

Oto 8 nominowanych w kategorii kultura, którzy są związani z Akademią Muzyczną w Gdańsku:

  • Gdańsk

Dorota KOLAK, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku, aktorka Teatru Wybrzeże, nominowana za wybitna kreację w filmie „Zjednoczone stany miłości” Tomasza Wasilewskiego (KG.113)
SMS pod nr 72355 o treści KG.113

Krzysztof KOMENDAREK-TYMENDORF, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku, nominowany m.in. za festiwal Euro Chamber Music Festival oraz za budowanie silnego ośrodka altowiolistycznego na Pomorzu (KG.137)
SMS pod nr 72355 o treści KG.137

Anna WILCZEWSKA, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku, założycielka i dyrygentka Chóru Kameralnego 441 Hz, nominowana za promocję najnowszej muzyki chóralnej w mistrzowskich wykonaniach (KG.145) SMS pod nr 72355 o treści KG.145

  • powiat bytowski

Marian GOSPODAREK, Bytów; dyrektor BCK, nominowany za sprawną organizację przedsięwzięć kulturalnych w Bytowie, m.in. wieloletniego cyklu Muzyka na Zamku, w ramach którego występują studenci, absolwenci, pedagodzy i goście Akademii Muzycznej w Gdańsku (KG.134)
SMS pod nr 72355 o treści KG.134

  • powiat kartuski

Sławomir BRONK, Gowidlino; pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku, nominowany za konsekwentne i pełne wdzięku promowanie muzyki kaszubskiej w wysokiej jakości wydaniu (KG.22)
SMS pod nr 72355 o treści KG.22

  • powiat pucki

Adam DIESNER, student Akademii Muzycznej w Gdańsku, kompozytor, dyrygent, laureat wielu konkursów kompozytorskich, nominowany za aktywną działalność na rzecz rozwoju kultury kaszubskiej (KG.139)
SMS pod nr 72355 o treści KG.139

  • powiat starogardzki

Patryk PODWOJSKI, Zblewo; student Akademii Muzycznej w Gdańsku, muzyk, nominowany za rozpowszechnianie muzyki organowej i organizację koncertów organowych w powiecie (KG.69)
SMS pod nr 72355 o treści KG.69

  • powiat tczewski

Adam WENDT, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku, saksofonista, kompozytor, aranżer, pedagog, nominowany za wieloletnie utrzymywanie się na szczycie listy polskich saksofonistów i ciągłe poszukiwanie nowych artystycznych wyzwań (KG.109)
SMS pod nr 72355 o treści KG.109

Koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT

Laureaci w każdej kategorii plebiscytu, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły Osobowości Roku 2016. Dodatkowo, na początku lutego zwycięzcy z miast i powiatów wezmą udział w wojewódzkim finale plebiscytu, w którym zachowując dotychczas zdobyte głosy, powalczą o tytuły Osobowości Roku Pomorza 2016 i dodatkowe, cenne nagrody. Pod koniec lutego w Gdańsku odbędzie uroczysta gala plebiscytu, podczas której laureaci ze wszystkich miast i powiatów, odbiorą piękne statuetki i dyplomy. Kilka dni później do całego nakładu Dziennika Bałtyckiego zostanie dołączony specjalny dodatek prezentujący wszystkich laureatów plebiscytu.

Informacji o plebiscycie udziela Agnieszka Król – tel. 797 001 047 (w godz. 9-15), e-mail: agnieszka.krol@polskapress.pl

 

Więcej na:
Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU 2016 | Zagłosuj na faworytów

 

osobowość roku_2016