cos

Zagłosuj na naszych artystów nominowanych w Plebiscycie OSOBOWOŚCI ROKU 2015 „Dziennika Bałtyckiego”

26 stycznia 2016 14:10

Trwa wielki plebiscyt, w którym Czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego” wybierają Osobowości Roku 2015 w czterech kategoriach: samorząd i społeczność lokalna, działalność społeczna i charytatywna, kultura oraz biznes. Plebiscyt jest prowadzony osobno w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz w powiatach naszego województwa. Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominowała redakcyjna kapituła oraz Czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego”.

Głosowanie smsowe na Osobowości Roku 2015 będzie trwać do 29 stycznia do północy. Serdecznie zachęcamy do wsparcia swoim głosem związanych z naszą uczelnią artystów!

Oto 11 nominowanych w kategorii Kultura, którzy są związani z Akademią Muzyczną w Gdańsku:

  • Gdańsk

MIROSŁAW BAKA i DOROTA KOLAK – aktorski duet, który po raz kolejny pokazał klasę w spektaklu „Kto się boi Virginii Wolf” (OGD.14)
SMS pod nr 72355 o treści OGD.14

  • Sopot

WOJCIECH RAJSKI – szef Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, nominowany za propagowanie kultury muzycznej (OS.14)
SMS pod nr 72355 o treści OS.14

  • powiat gdański

PAWEŁ ZAGAŃCZYK – lider Zagan Acoustic. Nominowany za nową płytę „Folk&Roll” z utworami polskich kompozytorów napisanymi z myślą o zespole (OEP.8)
SMS pod nr 72355 o treści OEP.8

  • powiat kartuski

MAŁGORZATA KUCHTYK – dyrygent chóru Kakofonia i Cartusia (OTK.1)
SMS pod nr 72355 o treści OTK.1

  • powiat kościerski

SZYMON SUTOR – kompozytor, dyrygent, laureat międzynarodowego konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy, twórca muzycznej Mszy ku czci Matki Boskiej Kościerskiej (OGK.24)
SMS pod nr 72355 o treści OGK.24

PAWEŁ RUSZKOWSKI – laureat konkursu Pamiętajmy o Osieckiej oraz kilku prestiżowych przeglądów i festiwali piosenki artystycznej. Autor i wydawca płyty ARS POETICA, wykonawca utworów w języku kaszubskim (OGK.25)
SMS pod nr 72355 o treści OGK.25

  • powiat starogardzki

PATRYK PODWOJSKI – młody organista, muzyk, koncertuje w całym kraju, obecnie pełni funkcję organisty Archikatedry w Gdańsku-Oliwie (ODK.6)
SMS pod nr 72355 o treści ODK.6

  • powiat tczewski

SZYMON MORUS – dyrygent Orkiestry Kameralnej Progress. Nominowany za stworzenie świetnie ocenianego zespołu, który w 2015 r. wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Elgar-Shostakovich-Penderecki” (ODT.37)
SMS pod nr 72355 o treści ODT.37

  • powiat wejherowski

MAREK ROCŁAWSKI – dyrygent chóru Cantores Veiherovienses, który obchodził jubileusz 30-lecia (OGW.11)
SMS pod nr 72355 o treści OGW.11

ANNA ROCŁAWSKA-MUSIAŁCZYK i TOMASZ CHYŁA z młodego zespołu wokalnego Art’n’Voices, który sięga po najwyższe laury na ogólnopolskich festiwalach (OGW.10)
SMS pod nr 72355 o treści OGW.10

 

Uroczyste zakończenie plebiscytu, na które zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego powiatu, odbędzie się w połowie lutego w Trójmieście. Podczas gali laureaci odbiorą statuetki i dyplomy. Relacja z tej uroczystości oraz prezentacja wszystkich laureatów z każdego miasta i powiatu znajdzie się na łamach specjalnego dodatku, który będzie dołączony do „Dziennika Bałtyckiego”.

Informacji o plebiscycie udziela Agnieszka Król – tel. 797 001 047 (w godz. 9-15), e-mail: agnieszka.krol@polskapress.pl

Czytaj więcej

 

Osobowość Roku 2015