cos

Wyjazd do Wilna dla pedagogów i pracowników Akademii Muzycznej w Gdańsku

5 września 2018 08:47

Szanowni Pedagodzy i Pracownicy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku,

 

w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz obchodów rocznicowych 200-lecia urodzin Patrona naszej Uczelni – Stanisława Moniuszki, JM Rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku, prof. dr hab. Maciej Sobczak zaprasza pracowników Uczelni do udziału w wyjeździe szkoleniowym do Wilna.

I termin wyjazdu (dla 100 osób): 27-29 września 2018 roku
II termin wyjazdu (dla pozostałej grupy pracowników): 11-13 maja 2019 roku

Pracowników zainteresowanych wyjazdem w I terminie prosimy o zapisywanie się w terminie do 17 września 2018 r. na listę dostępną w Dziale Administracyjno-Gospodarczym (pn-pt, g. 8-14:30).

Szczegóły wyjazdu:
Dział Administracyjno-Gospodarczy, tel. (58) 300 92 06
Kanclerz, tel. (58) 300 92 05

 

 

Program wyjazdu szkoleniowego obejmuje:
– przejazd dwoma autokarami turystycznymi z jednym lub dwoma kierowcami: Gdańsk-Wilno-Gdańsk,
– 2 noclegi w hotelu 3* Europa City, Wilno ul. J. Jasinskio 14 (pokoje 1,2,3-osobowe z łazienkami),
– 2 śniadania w hotelu, 1 obiad w Polsce, 2 kolacje w hotelu; degustacja kibinów (pierogi) karaimskich w Trokach,
– ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, Signal Iduna Polska,
– opiekę przedstawiciela Kresowego Biura Podróży Jerek podczas całego pobytu.
Usługa wileńskiego przewodnika oraz płatne wstępy – 10 euro/osoby płatne w dniu wyjazdu.


Dzień 1.
27 września 2018 r., czwartek

Wyjazd o godz. 7.00 (miejsce do ustalenia). Zapewniony obiad na trasie. Przekroczenie granicy w Ogrodnikach. Przyjazd do Wilna wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

Dzień 2.
28 września 2018 r., piątek

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem, m.in.: kościoła św. Piotra i Pawła – perły wileńskiego baroku, cmentarza na Rossie (Mauzoleum Matki i Serca Syna, groby znanych Polaków), odwiedzenie kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego – miejsca, w którym w 1934 roku Eugeniusz Kazimirowski namalował, wg wizji św. Faustyny, obraz Jezu Ufam Tobie, Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej, Cerkwi Św. Ducha, Klasztoru Bazylianów (Cela Konrada), Uniwersytetu Wileńskiego i kościoła śśw. Janów, w którym 18 lat organistą był Stanisław Moniuszko. Złożenie kwiatów pod popiersiem S. Moniuszki przy kościele św. Katarzyny, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w którym znajduje się oryginał obrazu Jezusa Miłosiernego, Katedry Wileńskiej z kaplicą św. Kazimierza, Muzeum Adama Mickiewicza, spacer po dzielnicy artystów Zarzeczu. Ciepła kolacja w hotelu/mieście, nocleg. (W połowie dnia czas wolny na posiłek we własnym zakresie)

Dzień 3.
29 września 2018 r., sobota
I wariant. Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Wyjazd do Polski. W drodze do granicy wizyta w Ponarach, miejscu kaźni ponad 100 tys. obywateli II RP w latach 1941-44 dokonanej przez Niemców i Litwinów. Przejazd przez Troki – obejrzenie zamku z zewnątrz, degustacja kibinów (pierogów) – tradycyjnej potrawy karaimskiej. Przekroczenie granicy w Ogrodnikach. Przyjazd późnym wieczorem do Gdańska.
II wariant. W godz. 11.00-15.00 uczestnictwo w Pikieliszkach (20 km od Wilna) w Dożynkach Rejonu Wileńskiego. Powrót przez Ponary i Troki (jak wyżej). Przejazd nocny do Gdańska. Przyjazd nad ranem.