cos

Wesprzyj „Bałtyckie Legendy” na wspieramkulture.pl

28 października 2016 13:11

10 grudnia br. o godz. 18:00 w naszej Sali Koncertowej odbędzie się koncert w wykonaniu Bałtyckiej Filharmonii Młodych promujący „Bałtyckie Legendy” – projekt płytowy Beniamina Baczewskiego (kompozytora) i Sylwii Janiak-Kobylińskiej (dyrygentki), obojga związanych z Akademią. Aby jednak udało się w pełni sfinansować nagranie i wydanie na początku 2017 roku owej płyty zawierającej cztery poematy symfoniczne B. Baczewskiego, młodzi muzycy proszą o wsparcie poprzez portal crowdfundingowy:
http://wspieramkulture.pl/projekt/1378-BALTYCKIE-LEGENDY-plyta-Baltyckiej-Filharmonii-Mlodych

My również zachęcamy do wsparcia tego projektu i trzymamy kciuki za zebranie założonej kwoty.

 

O PROJEKCIE

„Bałtyckie Legendy” – projekt płytowy Beniamina Baczewskiego i Sylwii Anny Janiak-Kobylińskiej, znanych trójmiejskiej publiczności z wielu cenionych wydarzeń artystycznych, którzy jako jedyni przedstawiciele Trójmiasta zostali stypendystami MKiDN „Młoda Polska” na 2016r.

Projekt ten ma na celu promocję ważnego obszaru kultury państw nadbałtyckich, w tym w szczególności Polski, a mianowicie bałtyckich legend, za pomocą muzyki programowej. Jego zadaniem jest zaprezentowanie wszystkim mieszkańcom Trójmiasta piękna, jakie kryje w sobie ten region, obudzenie zainteresowania bogactwem tych miejsc, ich przeszłością, opowiadaną w formie legend od wielu pokoleń. Szczególne miejsce w tym projekcie zajmie polskie miasto – Gdańsk, ponieważ aż dwa utwory z płyty będą z nim bezpośrednio związane. Są to: „Bursztynowa Rapsodia” – nagrodzona II miejscem na Konkursie Kompozytorskim „Symfonia Gdańska”, organizowanym przez Radio Gdańsk oraz „Płynna Materia” – nagrodzona III miejscem na Konkursie Kompozytorskim „Fontannie bije ten dzwon”, organizowanym przez GIWK.

Legendy to, poza kilkoma wyjątkami, dość zapomniany fragment naszej polskiej kultury, a przecież tak niezwykle bogaty. Ta płyta nie tylko przypomni nam o ich istnieniu, lecz właściwie pozwoli nam przenieść się na chwilę do ich świata i przeżyć te niesamowite historie na własnej skórze. Bo cóż potrafi lepiej pobudzić wyobraźnię niż muzyka?

„Bałtyckie Legendy” to jednak nie tylko płyta, która ukaże się pod koniec tego roku. To również niezwykłe wydarzenie, na które chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców Trójmiasta. Koncert promocyjny, na którym publiczność będzie miała możliwość po raz pierwszy usłyszeć wszystkie kompozycje znajdujące się na płycie, odbędzie się 10 grudnia 2016r. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Podczas prób i nagrań realizowany będzie również reportaż foto i video, który z pewnością rozbudzi ciekawość publiczności przed premierowym koncertem.

„Bałtyckie Legendy” to pierwsza płyta symfoniczna Bałtyckiej Filharmonii Młodych z tak dużym składem orkiestrowym. W nagraniach i koncercie weźmie udział ok. 70 młodych instrumentalistów z Gdańska. Realizatorem będzie Studio MTS Mariusz Zaczkowski. To odważne przedsięwzięcie, ale jednocześnie ogromna promocja dla młodych twórców – kompozytora, dyrygenta oraz muzyków Bałtyckiej Filharmonii Młodych, działającej przy Fundacji Wspierającej Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juvenilia.

To wyjątkowy projekt, będący doskonałą kulturalną wizytówką miasta Gdańsk nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

 

LINKI ZWIĄZANE Z PROJEKTEM

https://web.facebook.com/BaltyckieLegendy