cos

Utwór „Flight of dreams” studenta kompozycji Piotra Jędrzejczyka już na pokładach Eurolotu!

22 lipca 2014 06:42

Utwór „Flight of dreams” skomponowany przez Piotra Jędrzejczyka, studenta II roku kompozycji w klasie prof. zw. Krzysztofa Olczaka, rozbrzmiewa od 21.07.2014 na pokładach Bombardierów Q400 Eurolotu. Nowa muzyka tzw. boardingowa (czyli odtwarzana w momentach, gdy pasażerowie wchodzą oraz opuszczają pokład samolotu) została wybrana w drodze konkursu zorganizowanego przez polskiego przewoźnika.

„Stwórz Boarding Music na pokłady samolotów eurolot.com!” – pod takim tytułem Eurolot zorganizował na początku tego roku konkurs skierowany do studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Spośród licznych zgłoszeń, do finału konkursu, który został ostatnio rozstrzygnięty, wybrano 5 utworów. Kompozycję laureata nagrał w profesjonalnym studio uznany pianista, nasz pedagog, Maciej Gański.

Jesteśmy pierwszą linią lotniczą w Polsce, która zorganizowała tego typu konkurs na muzykę boardingową. Jako nowoczesna i dynamiczna firma wspieramy młode talenty, a ten konkurs był właśnie szansą dla muzyków. Nawiązaliśmy współpracę z Akademią Muzyczną w Gdańsku, która wsparła nas w realizacji pomysłu. Pragniemy, aby wybrana przez nas muzyka wprowadzała pasażerów w dobry nastrój podczas rejsów na pokładach Eurolotu – powiedziała Joanna Bielińska, kierownik personelu pokładowego i produktu Eurolot SA.

Inspiracją przy pisaniu utworu był sam program konkursu. Niemalże od razu po rozpoczęciu pracy nad kompozycją zrodziły się w mojej głowie główne pomysły utworu. Oczywistym zdawało się, że musi być on lekki, przyjemny dla ucha, lecz przy tym niezbyt monotonny. Chciałem za pomocą muzyki wnieść na pokłady samolotów pogodny nastrój i lekki powiew przygody – mówi Piotr Jędrzejczyk, autor nowej muzyki boardingowej Eurolotu.

Cieszy nas ogromnie fakt, iż Zarząd Eurolotu zwrócił się z propozycją do Akademii Muzycznej w Gdańsku o rozpisanie konkursu dla młodych kompozytorów na muzykę pokładową boarding music. Takie działania pokazują inne oblicze przedsiębiorstwa działającego na zasadach rynkowych, które prowadząc swą działalność statutową, pragnie nadać jej szerszy wymiar  promocji kultury. Pomoc w starcie zawodowym młodych artystów okazywana przez takie przedsiębiorstwa jak Eurolot jest nieoceniona. Konkurs udowodnił ogromny potencjał artystyczny młodych muzyków. Ufamy, iż kompozycja, którą wybrało jury konkursowe, spodoba się klientom Eurolotu podsumowuje prof. zw. Ryszard Minkiewicz, Prorektor ds. artystycznych i wymiany z zagranicą Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Utwór „Flight of dreams” został wybrany przez przewoźnika m.in. dlatego, że wprowadza słuchacza w relaksacyjny nastrój, jest melodyjny oraz ma pozytywnie wpłynąć na samopoczucie pasażera w trakcie jego podróży. Nową muzykę boardingową można odsłuchać pod tym linkiem.

Kliknij po szczegóły