cos

Promocyjna cena biletów na koncert POMORSKIE TALENTY (14.05, g. 19, PFB) dla studentów i pedagogów Akademii Muzycznej w Gdańsku

9 maja 2017 15:42

PROMOCJA!

Od 10 do 14 maja bilety dla studentów i pedagogów Akademii Muzycznej w Gdańsku na koncert naszych najlepszych dyplomantów:

Julii Pruszak – sopran
Kamili Olas – akordeon
Adama Piórkowskiego – fortepian
Szymona Sutora – kompozycja i aranżacja jazzowa

w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (14.05.2017, g. 19) kosztują 10 PLN, niezależnie od wybranego miejsca. Bilety można nabyć w kasie PFB.

 

***

Już w tę niedzielę, 14 maja o godzinie 19:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się III koncert najlepszych dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku 2016/2017! Tego wieczoru zadyryguje sam Dyrektor Artystyczny PFB: George Tchitchinadze.

Polska Filharmonia Bałtycka od kilku lat honoruje najlepszych dyplomantów gdańskiej Akademii Muzycznej, którzy wyróżnili się w ciągu bieżącego roku akademickiego wybitnymi osiągnięciami. Przygotowują oni wyjątkowy program, który dla muzyków jest dużym wyzwaniem, lecz i dowodem ich talentu. Z kolei dla publiczności wydarzenie to jest co roku źródłem niezapomnianych doznań estetycznych.

W tym roku wśród uhonorowanych dyplomantów znaleźli się Julia Pruszak – sopranistka (klasa dr hab. Ewy Marciniec), Kamila Olas – akordeonistka (klasa prof. dr hab. Elżbiety Rosińskiej), Adam Piórkowski – pianista (klasa dr. Kordiana Góry) i Szymon Sutor – za kompozycję i aranżację jazzową (klasa dr Aleksandry Tomaszewskiej).

W programie znalazły się odpowiednio: recytatyw i aria Julii (Giulietty) Eccomi in lieta vesta… Oh! quante volte z I aktu opery Capuleti i Montecchi Vincenzo Bellini, suita koncertowa Bajki na akordeon i orkiestrę symfoniczną Václava Trojana, III Koncert fortepianowy d-moll, op. 30 Siergieja Rachmaninowa i Mirage na septet jazzowy (głos, saksofon sopranowy, akordeon, gitara jazzowa, fortepian, kontrabas, perkusja) oraz orkiestrę smyczkową Szymona Sutora.

W Sali Koncertowej zagra także Orkiestra Symfoniczna PFB pod dyrekcją jej Dyrektora Artystycznego, George’a Tchitchinadze.

Więcej informacji: http://filharmonia.gda.pl/pl/repertuar/icalrepeat.detail/2017/05/14/1655/43|53|60|68|69/koncert-symfoniczny-pomorskie-talenty-dyplomanci-akademii-muzycznej-w-pfb

Szczegóły: bilety@filharmonia.gda.pl, 58-320-62-62, 58-323-83-62