cos

Pamiątkowe tableau z akcji fotograficznej MOJE 5 MINUT Z FRYDERYKIEM zawisło w uczelni

26 stycznia 2016 11:26

Po trwającej ponad rok akcji fotograficznej MOJE 5 MINUT Z FRYDERYKIEM pamiątkowe tableau z wizerunkami jej uczestników zawisło 25 stycznia 2016 roku przy rektoracie w czerwonym budynku Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z prestiżową statuetką FRYDERYKA 2014 w kategorii „Muzyka Poważna: Album Roku Muzyka Symfoniczna i Koncertująca” za płytę WOJCIECH KILAR: ANGELUS | EXODUS | VICTORIA (DUX) sfotografowało się 188 osób biorących udział w nagraniu nagrodzonego albumu: solistka Anna Fabrello, dyrygent Zygmunt Rychert, opiekun projektu prof. dr hab. Ryszard Minkiewicz, koordynator projektu Sylwia Holeksa-Wilkowska, muzycy Akademickiej Orkiestry Symfonicznej (w tym dwoje harfistów doangażowanych do projektu) i trzech chórów – Chóru Uczelnianego, Chóru Męskiego i Chóru Żeńskiego „Gaudium per Canto”, a także dyrygenci, którzy przygotowali zespoły chóralne do nagrania: prof. dr hab. Anna Fiebig, mgr Wiktoria Batarowska, prof. dr hab. Marcin Tomczak, dr Michał Kozorys i dr Błażej Połom.

Pomysłodawczynią akcji i autorką wszystkich zdjęć jest Sylwia Holeksa-Wilkowska z Biura Promocji Artystycznej, zaś realizatorem tableau od strony graficznej jest prof. Sławomir Witkowski, Prodziekan Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Dziękując wszystkim uczestnikom akcji za zaangażowanie i poświęcony czas, życzymy kolejnych, co najmniej tak spektakularnych jak zdobycie Fryderyka, sukcesów.

AMuz-tableau_5_minut-z-Fryderykiem

IMG_8157 tableau_M5MZF (5) tableau_M5MZF (4)

  IMG_8153 IMG_8148  tableau_M5MZF (3) tableau_M5MZF (6)