cos

Inauguracja cyklu „Katedra Instrumentów Smyczkowych zaprasza”

9 października 2013 20:32

Szanowni Państwo,

W bieżącym roku akademickim rozpoczynamy cykl koncertów Katedra Instrumentów Smyczkowych zaprasza. W każdy drugi poniedziałek miesiąca będziemy prezentować skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów – pedagogów naszej Uczelni, najlepszych studentów i uczniów szkół muzycznych regionu, a także zaproszonych gości.

Mamy nadzieję, że nasze regularne spotkania wpiszą się na stałe w bogatą ofertę programową gdańskiej Akademii Muzycznej. Liczymy również, że przyczynią się one do konsolidacji gdańskiej szkoły smyczkowej oraz jej popularyzacji w społeczności naszego miasta i Pomorza.

W imieniu J. M. Rektora prof. Macieja Sobczaka, Dziekana Wydziału Instrumentalnego prof. Elżbiety Rosińskiej oraz własnym serdecznie zapraszam na pierwszy koncert do Sali Koncertowej w żółtym budynku Akademii Muzycznej przy ul. Łąkowej 1-2, w poniedziałek, 14 października 2013 roku, o godz. 16:30. Wystąpią: prowadząca aktywną działalność koncertową Alicja Różycka (III rok studiów doktoranckich w klasie wiolonczeli prof. Krzysztofa Sperskiego), Karolina Nowotczyńska – laureatka wielu konkursów, koncertmistrz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej (I rok studiów uzupełniających magisterskich w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej), Karolina Szweda (absolwentka gdańskiej AM w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego) i ad. dr Bogna Czerwińska-Szymula (znakomita pianistka i kameralistka, pedagog Katedry Kameralistyki). W programie znajdą się utwory H.H. Jabłońskiego, C. Debussy’ego. N. Milsteina, H. Wieniawskiego i P. de Sarasate.

 

Już dziś zapraszam również na następny koncert, który ze względu na Święto Niepodległości odbędzie się w trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 18 listopada.

 

 

Prof. Wojciech Szlachcikowski Kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych