cos

Czerwona Róża 2018. Gala finałowa Konkursu już 27 maja 2018

24 maja 2018 15:32

27 maja 2018 r. na Politechnice Gdańskiej odbędzie się uroczysta gala finałowa 44. edycji Konkursu Czerwonej Róży, podczas której zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody dla zwycięzców. Najlepszy student województwa pomorskiego otrzyma samochód osobowy, a najlepsze koło naukowe – 12 tys. zł.

 

Stowarzyszenie Czerwonej Róży, wspólnie ze wszystkimi pomorskimi szkołami wyższymi przeprowadziło eliminacje do konkursu w dwóch kategoriach: „najlepszy student” i „najlepsze koło naukowe”. Uczelniany etap rywalizacji w Akademii Muzycznej w Gdańsku wygrali i reprezentują naszą uczelnię w finale: Maciej KUŁAKOWSKI, student I roku studiów II st. Wydziału Instrumentalnego w klasie wiolonczeli dra hab. Marcina Zdunika, oraz KOŁO NAUKOWE AKORDEONISTÓW, którego opiekunem jest dr Paweł Zagańczyk.

Publiczna prezentacja finalistów w obu kategoriach ze wszystkich zgłoszonych do Konkursu uczelni Pomorza, w tym 11 studentów i 8 kół naukowych, odbyła się 21 maja 2018 r. w Audytorium Centrum Nanotechnologii B Politechniki Gdańskiej. Listę finalistów można znaleźć na profilu Stowarzyszenia Czerwonej Róży na portalu Facebook (gdzie dostępny jest także pełny zapis transmisji na żywo z publicznej prezentacji finalistów) lub na stronie internetowej stowarzyszenia www.czerwonaroza.org.pl.

Prezentacje naszych finalistów można obejrzeć tu: Maciej Kułakowski, Koło Naukowe Akordeonistów.

Uroczysta gala finałowa, podczas której zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody, odbędzie się w niedzielę, 27 maja o 2018 r. godz. 14.00 na Dziedzińcu Heweliusza w Gmachu Głównym PG. Wstęp jest wolny. Relację na żywo z niedzielnej gali będzie można śledzić na portalu Facebook.

***

Laureatami, przyznawanej od 55 lat, prestiżowej statuetki Czerwonej Róży zostają wybitni i najbardziej wyróżniający się studenci z publicznych i niepublicznych szkół wyższych województwa pomorskiego. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. W konkursie liczy się nie tylko wysoka średnia ocen, ale także działalność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w sporcie lub artystyczne (w okresie studiów wyższych lub ostatnich trzech lat).

Laureatami nagrody Czerwonej Róży z Akademii Muzycznej w Gdańsku w poprzednich latach zostali: Rafał Kłoczko (2011), Mirosława Lachowska (2007), Ryszard Minkiewicz (1989), Elżbieta Zającówna (1968), Krystyna Majchrzak (1964).

Szczegółowe informacje oraz Regulamin Konkursu Czerwonej Róży są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia Czerwonej Róży w zakładce Konkurs.