cos

agnieszka_maciaszczykmgr Agnieszka Maciaszczyk


Pochodząca z Poznania wyróżniona absolwentka studiów II st. Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Studia I st. w tejże Akademii ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. 

Wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki. 

Trzykrotna półfinalistka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), również dwukrotnie wyróżniona na festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie. 

W 2014 roku wystąpiła na Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, jako Agnieszka Maciaszczyk Quintet, a jesienią tego samego roku zdobyła nagrodę specjalną na I Blue Note Jazz Competition w Poznaniu. W kwietniu 2015 roku zaśpiewała w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej WSCHODY w Lublinie. Latem 2015 roku wokalistka wydała EPKĘ, na której towarzyszą jej: Michał Ciesielski – fortepian oraz instrumenty klawiszowe, Jarosław Stokowski – gitara basowa oraz kontrabas, Adam Golicki – perkusja, Kaya Meller – trąbka, Szymon Łukowski – saksofony oraz klarnet basowy. 

Na początku listopada 2015 roku wokalistka zajęła II miejsce na Novum Jazz Festiwalu i tym samym zdobyta przez nią druga nagroda jest najwyższym dotychczas wyróżnieniem przyznanym na tym konkursie wokalistce.

Jesienią 2016 roku wokalistka wróciła na III Blue Note Jazz Competition w Poznaniu gdzie zdobyła II miejsce.

Obecnie pracuje nad autorskim materiałem oraz jest nauczycielem akademickim na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.